Наукова періодика України Ортопедія, травматологія та протезування


Попсуйшапка О. К. 
Механічні та структурні особливості незрощення відламків великогомілкової кістки та їхнє значення для лікування / О. К. Попсуйшапка, В. О. Литвишко, О. О. Підгайська, Н. О. Ашукіна, К. В. Несвіт, В. Є. Мальцева // Ортопедия, травматология и протезирование. - 2020. - № 4. - С. 33-42. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/OpTlP_2020_4_7
Мета роботи - вивчити внутрішні напруження кісток і м'яких тканин гомілки в нормі та за умов ізольованого незрощення великогомілкової кістки (ВГК), характер переміщення відламків, структуру регенерату й обгрунтувати концепцію лікування. На скінченно-елементній моделі відтворено 3 ситуації: I - анатомічна норма; II - поперечний дефект висотою 5 мм на межі середньої та нижньої третин ВГК заповнений колагеном; III - II ситуація доповнена порожнім дефектом малогомілкової кістки (МГК) висотою 10 мм на тому самому рівні. У 45 пацієнтів із незрощенням ВГК (термін після перелому 4 - 18 міс.) проведено резекцію ділянки МГК довжиною 10 - 15 мм на рівні незрощення ВГК, встановлено стрижневий апарат зовнішньої фіксації. Вивчено лінійні переміщення кінців відламків і структуру регенерату. За умов осьового навантаження в нормі (ситуація I) у нижній половині кісток гомілки на внутрішній і зовнішній поверхнях виявлено асиметрію напружень. У ситуації II вертикальне напруження в нижній половині ВГК зменшилося на внутрішній поверхні на 69 %, на зовнішній - на 44 %, а на зовнішній стороні МГК підвищилося в 5 разів. Дотичні напруження виросли в 3 рази, їхній результуючий вектор сили змінив напрямок назовні та зріс у 7 разів. У ситуації III картина розподілу напружень на поверхні відламків ВГК стала порівнянною з нормальною. У разі незрощення фрагментів ВГК між ними виявлено фіброзно-хрящовий шар, організований під дією поперечних сил. Пацієнти навантажували ушкоджену кінцівку з перших днів після операції, у 95,6 % із них відбулося зрощення відламків ВГК через 3,5 - 4 міс. Встановлено, що виключення МГК з опорної функції шляхом резекції її ділянки 10 - 15 мм на рівні незрощення ВГК нормалізує вектор навантаження на відламках ВГК і фіброзно-хрящовому регенераті, приводячи до його осифікації.
  Повний текст PDF - 1.233 Mb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Попсуйшапка О.
  • Литвишко В.
  • Підгайська О.
  • Ашукіна Н.
  • Несвіт К.
  • Мальцева В.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Попсуйшапка О. К. Механічні та структурні особливості незрощення відламків великогомілкової кістки та їхнє значення для лікування / О. К. Попсуйшапка, В. О. Литвишко, О. О. Підгайська, Н. О. Ашукіна, К. В. Несвіт, В. Є. Мальцева // Ортопедия, травматология и протезирование. - 2020. - № 4. - С. 33-42. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/OpTlP_2020_4_7.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Попсуйшапка Олексій Корнілійович (1951–) (медичні науки)
  • Литвишко Валерій Олександрович (медичні науки)
  • Підгайська Ольга Олексіївна (медичні науки)
  • Ашукіна Наталія Олександрівна (1971–) (біологічні науки)
  • Мальцева Валентина Євгенівна (1985–) (біологічні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського