Наукова періодика України Фізика і хімія твердого тіла


Бордун О. М. 
Крайове поглинання тонких плівок ZnGa2O4 / О. М. Бордун, В. Г. Бігдай, І. Й. Кухарський // Фізика і хімія твердого тіла. - 2013. - Т. 14, № 1. - С. 92-96. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/PhKhTT_2013_14_1_15
За допомогою методу оптичної спектроскопії досліджено область фундаментального поглинання тонких плівок ZnGa2O4, одержаних за допомогою методу високочастотного іонно-плазмового розпилення. Встановлено, що оптична ширина забороненої зони Eg зростає від 4,81 до 4,98 еВ після відновлення відпалених плівок у атмосфері водню. Оцінено зведену ефективну масу вільних носіїв заряду у плівках ZnGa2O4 після відпалу плівок м після відновлення у водні. Встановлено, що концентрація носіїв заряду після відновлення у водні, становить 8,16 x 1018 см-3, що є характерним для вироджених напівпровідників. Показано, що зсув краю фундаментального поглинання в тонких плівках ZnGa2O4 після відновлення у водні зумовлений ефектом Бурштейна - Мосса.За допомогою методу оптичної спектроскопії досліджено область фундаментального поглинання тонких плівок <$E beta~-~roman {Ga sub 2 O sub 3}>, одержаних методом високочастотного іонно-плазмового розпилення. Встановлено, що оптична ширина забороненої зони Eg зростає від 4,60 еВ для плівок, відпалених в кисні до 4,65 еВ для плівок, відпалених у аргоні та до 5,20 еВ після відновлення відпалених плівок у атмосфері водню. Оцінено зведену ефективну масу вільних носіїв заряду у плівках <$E beta~-~roman {Ga sub 2 O sub 3}> після відпалу плівок і після відновлення у водні. Встановлено, що концентрація носіїв заряду після відпалу в аргоні становить <$E 7,30~times~10 sup 17> см<^>-3, і після відновлення у водні <$E -2,62~times~10 sup 19> см<^>-3, що є характерним для вироджених напівпровідників. Показано, що зсув краю фундаментального поглинання в тонких плівках <$E beta~-~roman {Ga sub 2 O sub 3}> після відпалу в аргоні та після відновлення у водні зумовлений ефектом Бурштейна - Мосса.За допомогою методу оптичної спектроскопії досліджено область фундаментального поглинання тонких плівок (Y0,06Ga0,94)2O3, одержаних із використанням методу високочастотного іонно-плазмового розпилення. Встановлено, що дані плівки формуються у моноклінній структурі <$E beta - roman {Ga sub 2 O sub 3}>. Оптична ширина забороненої зони даних плівок є більшою, ніж у плівках <$E beta - roman {Ga sub 2 O sub 3}>, і становить 4,66 еВ для плівок, відпалених у кисні, 4,77 еВ для плівок, відпалених у аргоні, і 4,87 еВ для плівок, відновлених у атмосфері водню. Оцінено зведену ефективну масу вільних носіїв заряду у плівках (Y0,06Ga0,94)2O3 після відпалу плівок і після відновлення у водні. Встановлено, що концентрація носіїв заряду після відпалу у кисні становить 1,32 x 10<^>18 см<^>-3, після відпалу в аргоні - 3,41 x 10<^>18 см<^>-3, і після відновлення у водні - 5,20 x 10<^>18 см<^>-3, що є характерним для вироджених напівпровідників. Показано, що зсув краю фундаментального поглинання в тонких плівках (Y0,06Ga0,94)2O3 зумовлений ефектом Бурштейна - Мосса.
  Повний текст PDF - 148.506 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Бордун О.
  • Бігдай В.
  • Кухарський І.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Бордун О. М. Крайове поглинання тонких плівок ZnGa2O4 / О. М. Бордун, В. Г. Бігдай, І. Й. Кухарський // Фізика і хімія твердого тіла. - 2013. - Т. 14, № 1. - С. 92-96. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/PhKhTT_2013_14_1_15.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Бордун Олег Михайлович (фізико-математичні науки)
  • Бігдай Володимир Гаррійович (фізико-математичні науки)
  • Кухарський Ігор Йосифович (фізико-математичні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського