Наукова періодика України Полімерний журнал


Лукашевич С. А. 
Композиційні матеріали на основі ізоціануратвмісного поліуретану з пролонгованим вивільненням доксорубіцину / С. А. Лукашевич, Р. А. Рожнова, Г. А. Козлова, Л. Ю. Нечаєва // Полімерний журнал. - 2019. - Т. 41, № 4. - С. 271-278. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Polimer_2019_41_4_9
Синтезовано нові полімерні матеріали з ізоціануратними вузлами розгалуження на основі поліоксипропіленгліколю, ТДІ (2,4-;2,6-толуїлендіізоціанату), ізоціанурату ТІТГМІ (2,4,6-триізоціанат (трисгексаметилен)ізоціанурату), доксорубіцину та подовжувача ланцюга - дигідразиду адипінової кислоти (ДАК) за різного мольного співвідношення ТДІ та ізоціанурату. Встановлено залежність міцності у разі розриву і відносного подовження в поліуретанах розгалуженої будови від співвідношення ТДІ та ТІТГМІ. ІЧ-спектроскопічними дослідженнями встановлено, що доксорубіцин за низької концентрації у полімері не вшиває на гміни в спектрах. Порівнюючи фізико-механічні показники поліуретанової матриці без доксорубіцину з синтезованими композиційними матеріалами встановлено, що введення ізоціануратних гетероциклічних фрагментів і доксорубіцину в полімер призводить до збільшення міцності у разі розриву та зменшення відносного подовження. Досліджено фізико-мехінічні властивості одержаних матеріалів залежно від співвідношення ізоціанатних складових. За результатами дослідження динаміки виходу лікарського препарату було встановлено, що зі збільшенням вмісту ізоціануратної складової в полімерній матриці збільшується кількість вивільненого доксорубіцину.Синтезовано нові полімерні матеріали з ізоціануратними вузлами розгалуження на основі поліоксипропіленгліколю, ТДІ (2,4-;2,6-толуїлендіізоціанату), ізоціанурату ТІТГМІ (2,4,6-триізоціанат (трисгексаметилен)ізоціанурату), доксорубіцину та подовжувача ланцюга - дигідразиду адипінової кислоти (ДАК) за різного мольного співвідношення ТДІ та ізоціанурату. Встановлено залежність міцності у разі розриву і відносного подовження в поліуретанах розгалуженої будови від співвідношення ТДІ та ТІТГМІ. ІЧ-спектроскопічними дослідженнями встановлено, що доксорубіцин за низької концентрації у полімері не вшиває на гміни в спектрах. Порівнюючи фізико-механічні показники поліуретанової матриці без доксорубіцину з синтезованими композиційними матеріалами встановлено, що введення ізоціануратних гетероциклічних фрагментів і доксорубіцину в полімер призводить до збільшення міцності у разі розриву та зменшення відносного подовження. Досліджено фізико-мехінічні властивості одержаних матеріалів залежно від співвідношення ізоціанатних складових. За результатами дослідження динаміки виходу лікарського препарату було встановлено, що зі збільшенням вмісту ізоціануратної складової в полімерній матриці збільшується кількість вивільненого доксорубіцину.
  Повний текст PDF - 284.405 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Лукашевич С.
  • Рожнова Р.
  • Козлова Г.
  • Нечаєва Л.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Лукашевич С. А. Композиційні матеріали на основі ізоціануратвмісного поліуретану з пролонгованим вивільненням доксорубіцину / С. А. Лукашевич, Р. А. Рожнова, Г. А. Козлова, Л. Ю. Нечаєва // Полімерний журнал. - 2019. - Т. 41, № 4. - С. 271-278. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Polimer_2019_41_4_9.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Рожнова Ріта Анатоліївна (хімічні науки)
  • Козлова Галина Адамівна (хімічні науки)
  • Нечаєва Людмила Юріївна (хімічні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського