Наукова періодика України Поверхня


Дзюбенко Л. С. 
Композитні плівки на основі поліетилену, що містять вуглецеві нановолокна та магнітні наночастинки / Л. С. Дзюбенко, П. П. Горбик, О. О. Сап’яненко, С. М. Махно // Поверхня. - 2022. - Вип. 14. - С. 213-220. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Pov_2022_14_16
Із метою встановлення можливості використання вуглецевого залізовмісного матеріалу Fe/C, синтезованого CVD методом на залізовмісному каталізаторі, для ПКМ спеціального призначення вивчено вплив Fe/C як комопонента полімерної композиції на структуру, механічні та електрофізичні властивості ПКМ. Методом гарячого пресування одержано композитні плівки на основі поліетилену високої густини (ПЕВГ) та нанодисперсної добавки Fe/C, (масове співвідношення Fe/C у добавці 42/58, вміст добавки в ПКМ - 1 - 15 мас. %) Плівки орієнтовано методом термоградієнтного витягування. Встановлено, що присутність Fe/C зменшує максимально можливий ступінь витягування <$E lambda sub max> від 20 для ПЕВГ до 5 для високонаповнених композицій. Виявлено вплив добавки на фазові переходи ПЕ в композитних плівках: за невисокого вмісту добавки формується більш досконала кристалічна структура з крупнішими та більш однорідними за розмірами кристалітами, а за підвищеного вмісту - менш однорідна. Встановлено, що питома намагніченість насичення <$E sigma sub s> для композитних неорієнтованих плівок зростає від 1,1 Гс-см<^>3/г для плівки з 5 мас. % Fe/C до 5,6 Гс-см<^>3/г для плівки з 15 мас. % Fe/C. Коерцитивна сила Hc змінюється залежно від вмісту Fe/C від 99 до 97 Е. Виявлено, що електропровідність (s) на частоті 1 кГц відсутня для неорієнтованої плівки з 1 мас. % Fe/C (<$E sigma~=~9,4~cdot~10 sup -11> Ом<^>-1-см<^>-1), а для неорієнтованих плівок із 5 - 15 мас. % Fe/C s складає 2,4 x 10<^>-5 - 1 x 10<^>-3 Ом<^>-1-см<^>-1. Орієнтаційне витягування знижує електропровідність (<$E sigma~=~1,4~cdot~10 sup -12> - 2,7 x 10<^>-11 Ом<^>-1-см<^>-1 для плівок з <$E lambda~=~5~-~6>). За своїми структурно-механічними, електричними та магнітними властивостями залежно від вмісту Fe/C композитні плівки можуть бути перспективними для використання їх як магнітних, антистатичних чи електропровідних матеріалів.
  Повний текст PDF - 390.286 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Дзюбенко Л.
  • Горбик П.
  • Сап’яненко О.
  • Махно С.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Дзюбенко Л. С. Композитні плівки на основі поліетилену, що містять вуглецеві нановолокна та магнітні наночастинки / Л. С. Дзюбенко, П. П. Горбик, О. О. Сап’яненко, С. М. Махно // Поверхня. - 2022. - Вип. 14. - С. 213-220. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Pov_2022_14_16.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Дзюбенко Лідія Степанівна (хімічні науки)
  • Горбик Петро Петрович (1950–) (фізико-математичні науки)
  • Махно Станіслав Миколайович (фізико-математичні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського