Наукова періодика України Сучасна педіатрія. Україна


Viljanen M. 
Вплив пробіотиків на маркери запалення і IgA у випорожненнях немовлят із харчовою алергією і синдромом атопічної екземи/дерматиту / M. Viljanen, M. Kuitunen, T. Haahtela, K. J. Juntunen-Backman, R. Korpela, E. Savilahti // Современная педиатрия. - 2015. - № 7. - С. 20-25. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Sped_2015_7_5
Вважається, що пробіотичні бактерії зменшують виразність симптомів синдрому атопічної екземи/дерматиту (САЕД) у дітей із харчовою алергією. Досліджено вплив пробіотичних бактерій на IgA і маркери кишкового запалення (ФНП-alpha, alpha1-антитрипсин та еозинофільний катіонний білок) у випорожненнях дітей із такою патологією. Після рандомізації 230 дітей протягом чотирьох тижнів вживали за допомогою подвійного сліпого методу Lactobacillus GG (LGG), суміш чотирьох пробіотичних штамів або плацебо. Одночасно вони дотримувалися елімінаційної дієти. Через 4 тижні після закінчення лікування діагностовано алергію до коров'ячого молока за допомогою подвійного сліпого плацебо - контрольованого провокаційного тесту. У 102 дітей, за допомогою випадкового методу відібраних для аналізу, збирали зразки фекалій до лікування, після 4-тижневого лікування та у перший день провокаційної проби. Після лікування у групах пробіотиків спостерігалася тенденція до вищого рівня IgA, ніж у групі плацебо (LGG vs плацебо, p = 0,064; суміш пробіотиків vs плацебо, p = 0,064), а рівень alpha1-антитрипсину зменшувався у групі LGG, на відміну від інших груп. Після провокаційного тесту у випорожненнях дітей із IgE-асоційованою алергією до коров'ячого молока рівень IgA був вищим у групі LGG, ніж у групі плацебо (p = 0,014), а рівень ФНП-alpha у групі LGG був нижчим у порівнянні з плацебо, проте ця різниця не була достовірною (p = 0,111). Таким чином, 4-тижневе лікування LGG може зменшувати кишкове запалення у немовлят із САЕД і алергією до коров'ячого молока.
  Повний текст PDF - 1.182 Mb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Viljanen M.
  • Kuitunen M.
  • Haahtela T.
  • Juntunen-Backman K.
  • Korpela R.
  • Savilahti E.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Viljanen M. Вплив пробіотиків на маркери запалення і IgA у випорожненнях немовлят із харчовою алергією і синдромом атопічної екземи/дерматиту / M. Viljanen, M. Kuitunen, T. Haahtela, K. J. Juntunen-Backman, R. Korpela, E. Savilahti // Современная педиатрия. - 2015. - № 7. - С. 20-25. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Sped_2015_7_5.

      Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського