Наукова періодика України Технічна діагностика та неруйнівний контроль


Куц Ю. В. 
Застосування перетворення Гільберта для аналізу сигналів автоматизованого вихрострумового контролю. Частина 1. Теоретичні аспекти використання перетворення Гільберта у вихрострумовому контролі / Ю. В. Куц, В. М. Учанін, Ю. Ю. Лисенко, О. Е. Левченко // Технічна діагностика та неруйнівний контроль. - 2021. - № 3. - С. 7-13. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/TDNK_2021_3_3
Розглянуто методологію опрацювання сигналів вихрострумового контролю, яка базується на використанні дискретного перетворення Гільберта (ДПГ) та отриманих моделей формування сигналів; розкрито перспективи використання цього перетворення для контролю у статичному та сканувальному режимах. Показано можливість використання ДПГ для визначення дискретних амплітудних і фазових характеристик сигналу вихрострумового перетворювача з метою пошуку нових детермінованих і статистичних характеристик та ознак, що корелюють з різними характеристиками та параметрами об'єкта контролю.У першій частині статті було показано, що дискретне перетворення Гільберта сигналів вихрострумового контролю (ВСК) надає змогу отримувати вибірки дискретних характеристик цих сигналів. У другій частині розглянуто використання цих даних для отримання детермінованих і статистичних характеристик - законів модуляції амплітуди та фази сигналів і кругових статистик, які отримують з різниці фазових характеристик сигналів. Досліджено застосування фазових методів обробки сигналів вихрострумових перетворювачів, що базуються на комбінації дискретного перетворення Гільберта та методів детермінованого та статистичного вимірювання фази. Наведено приклади використання вторинних діагностичних ознак, отриманих за фазовою характеристикою сигналів, для вирішення задач автоматизованого ВСК. Розроблено експериментальну діагностичну систему ВСК, яка використовує частоту власних коливань сигналу перетворювача як інформативного параметра. Запропонована система передбачає використання перетворювачів в коливальному режимі як абсолютного типу, так і перетворювачів подвійного диференціювання. Наведено аналіз експериментальних результатів та отримані за запропонованою методикою залежності у разі виявлення дефектів і визначенні товщини діелектричного покриття.
  Повний текст PDF - 917.298 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Куц Ю.
  • Учанін В.
  • Лисенко Ю.
  • Левченко О.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Куц Ю. В. Застосування перетворення Гільберта для аналізу сигналів автоматизованого вихрострумового контролю. Частина 1. Теоретичні аспекти використання перетворення Гільберта у вихрострумовому контролі / Ю. В. Куц, В. М. Учанін, Ю. Ю. Лисенко, О. Е. Левченко // Технічна діагностика та неруйнівний контроль. - 2021. - № 3. - С. 7-13. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/TDNK_2021_3_3.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Куц Юрій Васильович (технічні науки)
  • Учанін Валентин Миколайович (технічні науки)
  • Лисенко Юлія Юріївна (технічні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського