Наукова періодика України Український радіологічний та онкологічний журнал


Мужичук О. В. 
Фармакоекономічний аналіз ефективності витрат при використанні обінутузумабу (препарат "Газіва®") в лікуванні хронічної лімфоцитарної лейкемії в Україн / О. В. Мужичук, Н. В. Бездітко, О. Я. Міщенко, І. В. Мужичук // Український радіологічний та онкологічний журнал. - 2022. - Т. 30, № 4. - С. 28-38. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/URLZh_2022_30_4_4
Хронічний лімфолейкоз (ХЛЛ) є найбільш поширеним видом лейкозу. Щорічна захворюваність на ХЛЛ становить від 2 до 6 на 100 000 населення. На даний час ХЛЛ є захворюванням, що призводить до значних соціальних і фінансових витрат. До теперішнього часу ХЛЛ залишається невиліковним захворюванням. Однак, на даний час на фармацевтичному ринку з'явилися лікарські засоби, які можуть суттєво подовжити період перебігу хвороби без будь-яких клінічних ознак, збільшити тривалість і поліпшити якість життя пацієнтів. Одним із таких засобів є обінутузумаб. Позитивні результати оцінки економічної доцільності використання обінутузумабу у пацієнтів старшого віку з ХЛЛ отримано в декількох країнах Європейського Союзу, але в умовах охорони здоров'я України фармакоекономічний аналіз застосування обінутузумабу в терапії ХЛЛ не проводився. Мета роботи - визначення економічної доцільності використання в умовах української системи охорони здоров'я обінутузумабу (препарат газіва) для терапії ХЛЛ у пацієнтів, які раніше не отримували лікування. Проведено аналітичне моделювання за Марковим, що надає змогу провести порівняння кількості років збереженого життя (life years gained - LYG) і кількості років якісного життя (quality adjusted life years - QALY), що можуть бути отримані при використанні в терапії хворих на ХЛЛ альтернативних схем обінутузумаб + хлорамбуцил (О + Clb) або ритуксимаб + хлорамбуцил (R + Clb) і витрат на дані схеми. Моделювання проведено на основі результатів міжнародного рандомізованого багатоцентрового відкритого клінічного дослідження III фази CLL11. Результати Марківського моделювання показали, що схема терапії О + Clb, до складу якої входить обінутузумаб і хлорамбуцил у порівнянні зі схемою R + Clb протягом трьох років забезпечує кожному пацієнту з ХЛЛ у середньому додатково 0,1 LYG. Середня тривалість життя в стані без прогресування хвороби в групі пацієнтів О + Clb за цей час перевищує аналогічний показник у групі R + Clb більш ніж на рік і складає відповідно 51,2 і 38,1 міс. Одночасно з подовженням терміну життя застосування схеми О + Clb підвищує його якість. Протягом аналізованого періоду пацієнти в групі R + Clb мають додатково 0,14 QALY у порівнянні з групою О + Clb. Розрахунок витрат на лікування ХЛЛ з урахуванням часового горизонту моделі 3 роки показав, що за умови використання оригінальних лікарських препаратів застосування в терапії першої лінії обінутузумабу майже вдвічі дорожче, ніж альтернативна схема першої лінії. В той же час, за рахунок більшої ефективності висока вартість схеми з обінутузумабом компенсується за рахунок зменшення витрат на другу лінію хіміотерапії. Економія коштів на другій лінії перекриває різницю вартості першої лінії терапії при використанні обінутузумабу. За використання як оригінальних, так і генеричних хіміотерапевтичних лікарських препаратів, схема O + Clb (обінутузумаб + хлорамбуцил) як терапія першої лінії пацієнтів із ХЛЛ забезпечує більш високий рівень ефективності за менших витрат.
  Повний текст PDF - 533.935 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Мужичук О.
  • Бездітко Н.
  • Міщенко О.
  • Мужичук І.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Мужичук О. В. Фармакоекономічний аналіз ефективності витрат при використанні обінутузумабу (препарат "Газіва®") в лікуванні хронічної лімфоцитарної лейкемії в Україн / О. В. Мужичук, Н. В. Бездітко, О. Я. Міщенко, І. В. Мужичук // Український радіологічний та онкологічний журнал. - 2022. - Т. 30, № 4. - С. 28-38. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/URLZh_2022_30_4_4.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Мужичук Олексій Володимирович (медичні науки)
  • Бездітко Наталія Володимирівна (1955–) (медичні науки)
  • Міщенко Оксана Яківна (1965–) (медичні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського