Наукова періодика України Український журнал дерматології, венерології, косметології


Ткач В. Є. 
Випадок вульгарного сикозу волосистої частини голови у дитини / В. Є. Ткач, М. С. Волошинович, Р. В. Куцик, Х. М. Процак, Г. Є. Гірник // Український журнал дерматології, венерології, косметології. - 2020. - № 4. - С. 18-21. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Ujdvc_2020_4_5
Гнійничкові хвороби шкіри (піодерміти) є однією з найбільш частих патологій людини. За частотою піодерміти конкурують за перше місце з дерматомікозами. Їх виявляють у дорослих і дітей, жінок і чоловіків, вони мають гострий і хронічний перебіг, можуть виникати первинно або бути ускладненням інших хвороб шкіри. Висока захворюваність на піодерміти зумовлена значним поширенням піококів у навколишньому середовищі, на шкірі і слизових оболонках людини, забрудненням і мікротравматизацією шкіри, зниженням загальної і місцевої антибактеріальної опірності організму. Вони мають багато клінічних форм, що зумовлено збудником (стафілодерміти, стрептодерміти, синьогнійна паличка тощо), локалізацією, ураженням придатків шкіри і т. ін. Серед хронічних піодермітів чільне місце посідає вульгарний сикоз, на який хворіють переважно чоловіки статевозрілого віку, рідко - жінки і надзвичайно рідко - діти. Первинними морфологічними елементами є пустули і остіофолікуліти, що локалізуються у чоловіків переважно на бороді і вусах, у жінок і на лобку, у дітей уражаються волосиста частина голови (Sycosis vulgaris capilliti infantum), вії та волосся носових ходів. Вульгарний сикоз у дітей і хронічна хвороба, яка триває місяцями, роками і тяжко піддається лікуванню. Рецидиви частіше виникають після подразнення мийними засобами, застосування вологовисихаючих пов'язок, компресів, подразливих розчинів, унаслідок травматизації шкіри гребінцем, головним убором. Нерідко причину виникнення рецидивів вульгарного сикозу неможливо встановити. За понад півстолітню дерматологічну практику спостерігали два випадки вульгарного сикозу. У даній роботі наведено один з них. Описано клініку, діагностику, комплексне лікування та методи профілактики рецидивів.
  Повний текст PDF - 2.462 Mb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Ткач В.
  • Волошинович М.
  • Куцик Р.
  • Процак Х.
  • Гірник Г.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Ткач В. Є. Випадок вульгарного сикозу волосистої частини голови у дитини / В. Є. Ткач, М. С. Волошинович, Р. В. Куцик, Х. М. Процак, Г. Є. Гірник // Український журнал дерматології, венерології, косметології. - 2020. - № 4. - С. 18-21. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Ujdvc_2020_4_5.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Волошинович Мар'ян Стефанович (медичні науки)
  • Куцик Роман Володимирович (медичні науки)
  • Гірник Галина Євгенівна (медичні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського