Наукова періодика України Вісник стоматології


Чумакова Ю. Г. 
Некротизуючий пародонтит у хворих на ВІЛ-інфекцію / Ю. Г. Чумакова, О. Л. Заградська // Вісник стоматології. - 2022. - Т. 45, № 3. - С. 147-151. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/VSL_2022_45_3_27
У новій Міжнародній класифікації захворювань і станів тканин пародонта і периімплантних тканин (AAP and EFP, Chicago, 2017) некротизуючі захворювання пародонта, а саме некротизуючий гінгівіт, некротизуючий пародонтит та некротизуючий стоматит, внесені окремим підрозділом до II групи - "Пародонтит". На даний час термін "виразково-некротичний пародонтит" виключений. Виділення некротизуючих захворювань пародонта в окрему групу пов'язане з тим, що вони значно відрізняються від інших уражень пародонта за етіологією, патогенезом та клінічними проявами. Основною причиною розвитку некротизуючих захворювань пародонта є імунодефіцитні стани, викликані наявністю у пацієнтів хронічних бактеріальних, грибкових і вірусних інфекцій, у тому числі і ВІЛ-інфекції. Некротизуючі захворювання пародонта віднесені до першої групи ВІЛ-асоційованих проявів у ротовій порожнині, які виникають на III - IV клінічніх стадіях ВІЛ-інфекції. Найбільш тяжким з них є некротизуючий пародонтит, який виникає у хворих на ВІЛ/СНІД при кількості CD4-лімфоцитів менше 200 клітин/мкл. Оцінка ефективності лікування ВІЛ-позитивного пацієнта з некротизуючим пародонтитом на тлі застосування антиретровірусної терапії. Продемонстровано клінічний випадок первинного розпізнавання ВІЛ-інфекції на стоматологічному прийомі у пацієнта К., 21 рік, по клінічним симптомам некротизуючого пародонтиту. Представлені результати надання первинної стоматологічної допомоги хворому (2010 р.), а також подальшого лікування пародонтиту і ортопедичної реабілітації (через 3 роки) в умовах застосування антиретровірусної терапії ВІЛ-інфекції. Висновки: при виявленні клінічних симптомів некротизуючого пародонтиту необхідне обов'язкове обстеження пацієнта на ВІЛ-інфікування. Планове стоматологічне лікування, інвазивні процедури та протезування зубних рядів у хворих на ВІЛ/СНІД можна проводити після покращення загального стану пацієнта за результатами антиретровірусної терапії.
  Повний текст PDF - 1.235 Mb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Чумакова Ю.
  • Заградська О.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Чумакова Ю. Г. Некротизуючий пародонтит у хворих на ВІЛ-інфекцію / Ю. Г. Чумакова, О. Л. Заградська // Вісник стоматології. - 2022. - Т. 45, № 3. - С. 147-151. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/VSL_2022_45_3_27.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Чумакова Юлія Геннадіївна (медичні науки)
  • Заградська Олена Леонідівна (медичні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського