Наукова періодика України Вісник Черкаського університету


Козленко В. М. 
"Комунікативна модель" суспільства Нікласа Лумана як методологія дослідження релігії / В. М. Козленко // Вісник Черкаського університету. Серія : Філософія. - 2015. - № 11. - С. 37-43. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/VchuFil_2015_11_8
У якості пояснення та аналізу комунікативної функції релігії звернено увагу до комунікативної моделі суспільства відомого німецького дослідника Н. Лумана. Зроблено спробу виявити парадигматичну належність теорії комунікації Н. Лумана, її складові та особливості функціонування, гносеологічні основи, місце цієї теорії серед інших теорій комунікації, а також її значення як своєрідної методології дослідження релігії. Відстоюється думка, що теорія комунікації Н. Лумана може бути віднесена до так званого радикального конструктивізму (один із варіантів соціосинергетики). Суспільство в теорії Н. Лумана розглянуто як систему, що самоорганізується. Комунікація означає встановлення зв'язків та взаємодії як мінімум між двома людьми. Н. Луман надавав в упорядкуванні комунікативних систем особливого значення символічно генералізованим посередникам (поміж яких і релігія, й ціннісні орієнтації), з їх базовою селективною функцією. А саме людство в процесі свого історичного розвитку постає у нього не стільки як єдиний суб'єкт, скільки як певна комунікація, інтеграція різноманітних - національних, релігійних, соціальних, культурних - суб'єктів. Релігія сама по собі також виступає як комунікація.
  Повний текст PDF - 261.474 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Козленко В.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Козленко В. М. "Комунікативна модель" суспільства Нікласа Лумана як методологія дослідження релігії / В. М. Козленко // Вісник Черкаського університету. Серія : Філософія. - 2015. - № 11. - С. 37-43. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/VchuFil_2015_11_8.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Козленко Володимир Миколайович (філософські науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського