Наукова періодика України Eastern-European journal of enterprise technologies


Titlov A. 
Development of cooling systems on the basis of absorption water-ammonia refrigerating machines of low refrigeration capacity / A. Titlov, E. Osadchuk, A. Tsoy, A. Alimkeshova, R. Jamasheva // Восточно-Европейский журнал передовых технологий. - 2019. - № 2(8). - С. 57-67. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Vejpte_2019_2%288%29__8
Проведено аналіз циклів абсорбційних водоаміачних холодильних машини (АВХМ) у широкому діапазоні робочих параметрів (температура гріючого середовища: 45 - 145 <^>oC, температура навколишнього середовища: 10 - 43 <^>oC, температура об'єкта охолодження: мінус 25 - 5 <^>oC). Показано позитивний вплив у розглянутих умовах роботи на енергетичну ефективність АВХМ низьких температур навколишнього повітряного середовища і високих температур, що гріє джерела тепла. Розроблено перспективну систему охолодження на базі АВХМ малої холодопродуктивності з використанням сонячної теплової енергії і природного сезонного і добового температурного потенціалу атмосферного повітря, в тому числі і з технологією нічного радіаційного охолодження (НРО). Ключовими елементами системи охолодження є: бак-холодоаккумулятор (БХА) ; система охолодження на базі АВХМ із комбінованими джерелами теплового навантаження; система відводу тепла в режимі конвекції і радіаційного випромінювання в нічний час доби. Показано, що АВХМ у комбінації з БХА надає можливість забезпечити широкий діапазон холодильної обробки за рахунок підбору робочої речовини з фазовим переходом (плавлення-затвердіння). Рекомендовані робочі речовини з рівнем температур: мінус 25 <^>oC (для продукції тваринного походження); 0 <^>oC (первинна холодильна обробка молока); 5 <^>oC (для плодоовочевої продукції). Гарантоване відведення тепла з БХА системи охолодження в режимі пасивного "теплового діода" доцільно забезпечити за допомогою двофазних термосифонів. Під час роботи з сонячними колекторами з водою, як теплоносій для генератора АВХМ, запропоновано схему АВХМ із бустер-компресором перед конденсатором. Показано, що найбільший ефект від технології НРО в системах відводу тепла може бути досягнутий в високогірних районах планети з мінімальною вологістю атмосферного повітря, наприклад, у Казахстані.
  Повний текст PDF - 1.275 Mb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Titlov A.
  • Osadchuk E.
  • Tsoy A.
  • Alimkeshova A.
  • Jamasheva R.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Titlov A. Development of cooling systems on the basis of absorption water-ammonia refrigerating machines of low refrigeration capacity / A. Titlov, E. Osadchuk, A. Tsoy, A. Alimkeshova, R. Jamasheva // Восточно-Европейский журнал передовых технологий. - 2019. - № 2(8). - С. 57-67. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Vejpte_2019_2(8)__8.

      Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського