Наукова періодика України Eastern-European journal of enterprise technologies


Gusar B. 
Thermotechnical properties of the fire-extinguishing powder for extinguishing materials based on magnesium alloy chips / B. Gusar, V. Kovalyshyn, S. Pozdieiev, Vol. Kovalyshyn, О. Zemlianskyi, K. Myhalenko // Восточно-Европейский журнал передовых технологий. - 2020. - № 2(10). - С. 46-53. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Vejpte_2020_2%2810%29__7
Розглянуто актуальне питання визначення теплотехнічних характеристик вогнегасного порошку (ВГП) для теплоізоляції осередку пожежі стружкових матеріалів (СМ) на основі сплавів магнію з метою запобігання розвитку та поширення пожежі та ефективного її гасіння. Для вирішення даної задачі проведено лабораторні та полігонні експериментальні дослідження теплоізолювальної здатності ВГП комбінованої дії. У результаті одержано дані щодо температури в осередку пожежі СМ на основі магнієвих сплавів і за його межами у разі гасіння їх ВГП комбінованої дії. У цьому випадку температура необігрівної сторони шару ВГП не перевищує 170 <^>oC за середньої температури осередку пожежі 740 <^>oC, що показує високу теплоізоляційну здатність порошку і, як наслідок, його високу вогнегасну ефективність під час гасіння пожеж СМ на основі сплавів магнію. Отримані температурні дані використано для визначення теплофізичних параметрів шару ВГП із використанням створеної математичної моделі процесу теплопередачі (ММПТП) у шарі порошку за теплової ізоляції осередку пожежі. Для створення ММПТП сформульовано основні положення за послідовного розгляду декількох експериментальних ситуацій. Перша експериментальна ситуація відповідає умовам стаціонарного теплового процесу, а інші - відповідають умовам нестаціонарного теплового процесу. Створення даних експериментальних ситуацій відбувалося за допомогою зміни товщини шару ВГП за різних параметрів його подавання в осередок пожежі. Розроблена математична модель процесу базується на використанні диференціального рівняння теплопередачі при його апроксимації за методом кінцевих різниць. У цьому випадку вважається, що умови тепловіддачі на межі між необігрівною стороною ізолюючого шару ВГП та оточуючим середовищем у кожній експериментальній ситуації є однаковими. З використанням створеної моделі визначено коефіцієнт тепловіддачі між необігрівною стороною ізолюючого шару ВГП та оточуючим середовищем, який склав 395,7 Вт/(м<^>2-<^>oC). Досліджено залежність ефективного коефіцієнта теплопровідності від товщини ізолюючого шару. Показано, що дана залежність може бути апроксимована лінійною залежністю <$E lambda ( delta )~=~-0,016~+~93,907~cdot~delta> (<$E delta> - товщина шару ВГП у метрах). Провівши необхідні розрахунки, отримано значення необхідної товщини шару ВГП <$E delta~=~45,2> мм.
  Повний текст PDF - 407.304 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Gusar B.
  • Kovalyshyn V.
  • Pozdieiev S.
  • Kovalyshyn V.
  • Zemlianskyi О.
  • Myhalenko K.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Gusar B. Thermotechnical properties of the fire-extinguishing powder for extinguishing materials based on magnesium alloy chips / B. Gusar, V. Kovalyshyn, S. Pozdieiev, Vol. Kovalyshyn, О. Zemlianskyi, K. Myhalenko // Восточно-Европейский журнал передовых технологий. - 2020. - № 2(10). - С. 46-53. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Vejpte_2020_2(10)__7.

      Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського