Наукова періодика України Scientia Fructuosa


Vedmid N. 
Structural polisemanticity of the resort-recreational sphere / N. Vedmid, L. Romanchuk // Вісник Київського національного торговельно-економічного університету. - 2017. - № 6. - С. 23-31. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Vknteu_2017_6_4
Масштабність та багатоаспектність курортно-рекреаційної сфери як системного об'єкта наукового пізнання і глобального соціально-економічного явища привертає увагу науковців. Окреслення орієнтирів розвитку курортно-рекреаційної сфери обумовлює осмислення її структурної полісемантичності, яка визначається різним ступенем якісної взаємозалежності та кількісної інтенсивності прояву структурно-функціональних параметрів розвитку курортно-рекреаційної сфери у глокальному зрізі. Аналіз останніх досліджень і публікацій показав необхідність системного аналізу існуючих підходів до структуризації рекреаційної, туристично-рекреаційної, курортно-рекреаційної та туристичної систем. Мета статті - формування теоретичного базису щодо структурної полісемантичності курортно-рекреаційної сфери. Матеріалами досліджень слугували інформаційні дані щодо показників розвитку курортно-рекреаційної сфери та визначення їх структурної полісемантичності. Використано загальнонаукові та спеціальні методи економічних досліджень: узагальнення, компаративного та структурного аналізу, порівняння, систематизації, системного аналізу та ін. Обгрунтовано актуальність наукового пізнання курортно-рекреаційної сфери як соціально-економічної та регіональної складової національної економіки з позиції системного підходу. Запропоновано власну модель курортно-рекреаційної системи, яка, на відміну від відомих наукових підходів, розглядає її як територіально соціально-економічну та сервісну підсистему, що інтегрує просторовий, економічний управлінський та сервісний аспекти її формування. Висновки: структурну полісемантичність курортно-рекреаційної системи передусім обумовлено тим, що вона розглядається як специфічний вид економічної діяльності та важлива складова соціально-економічної системи держави і регіонів. Враховуючи структурну полісемантичність курортно-рекреаційної системи, подальші дослідження мають бути спрямовані на визначення ключових індикаторів підсистем, що її формують, які надають змогу здійснювати статистичні спостереження за розвитком курортно-рекреаційної сфери.
  Повний текст PDF - 418.956 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Vedmid N.
  • Romanchuk L.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Vedmid N. Structural polisemanticity of the resort-recreational sphere / N. Vedmid, L. Romanchuk // Вісник Київського національного торговельно-економічного університету. - 2017. - № 6. - С. 23-31. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Vknteu_2017_6_4.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Романчук Людмила Дмитрівна (економічні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського