Наукова періодика України Здоров'я дитини


Нальотов А. В. 
Вплив токсигенних штамів Helicobacter pylori на тяжкість перебігу хронічної гастродуоденальної патології у дітей / А. В. Нальотов // Здоровье ребенка. - 2014. - № 8. - С. 24-28. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Zd_2014_8_7
Мета дослідження - вивчення частоти зустрічальності різних вірулентних генотипів Helicobacter pylori у дітей із хронічною гастродуоденальною патологією (ХГДП), а також оцінка їх впливу на тяжкість захворювання. Обстежено 230 дітей віком 8 - 17 років із ХГДП на тлі інфекції Helicobacter pylori. Всім хворим проводили ендоскопічне дослідження з прицільною біопсією слизової оболонки шлунка та дванадцятипалої кишки та подальшою морфологічною оцінкою змін слизової оболонки. Генотипування Helicobacter pylori з визначенням генів cagA, vacA, iceA, babaA проводили за допомогою полімеразної ланцюгової реакції. Аналіз генетичних особливостей H. pylori показав широку неоднорідність геному мікроба серед обстежених дітей. Встановлено, що вірулентні штами H. pylori, які мають генотип cagA + vacAs1m1 або cagA + vacs1s2/m1m2, є специфічними для дітей із деструктивними змінами у слизовій оболонці шлунка та дванадцятипалої кишки. Крім того, великий вплив на тяжкість запального процесу у слизовій оболонці має тривалість перебігу ХГДП в дітей. Наявність генів iceA та babA у структурі геному H. pylori не є характерною для дітей з ХГДП.
  Повний текст PDF - 201.734 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Нальотов А.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Нальотов А. В. Вплив токсигенних штамів Helicobacter pylori на тяжкість перебігу хронічної гастродуоденальної патології у дітей / А. В. Нальотов // Здоровье ребенка. - 2014. - № 8. - С. 24-28. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Zd_2014_8_7.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Нальотов Андрій Васильович (медичні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського