Наукова періодика України Здоров'я жінки


Прудников П. М. 
Порівняльні клінічні та молекулярно-генетичні особливості аденоміозу та ендометріом / П. М. Прудников // Здоровье женщины. - 2016. - № 4. - С. 118-120. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Zdzh_2016_4_22
Мета дослідження - визначення ролі алельних варіантів генів CYP19, GSTT1, GSTM1, p53 у патогенезі і клінічному перебігу аденоміозу та ендометріом яєчників (ЕМЯ). Обстежено 100 жінок із генітальним ендометріозом і 50 жінок без даного захворювання. Групу 1 склали 50 жінок з аденоміозом, середній вік - 44,9 +- 0,7 року; групу 2 - 50 жінок з ЕМЯ, середній вік - 32,6 +- 0,8 року. З них 10 хворих з рецидивом ЕМЯ після комбінованого лікування. Діагноз у всіх хворих верифіковано інтраопераційно та за результатами гістологічного дослідження. Контрольну групу сформовано з 50 жінок, у ході обстеження яких виключено генітальний ендометріоз, без клінічних проявів порушень оваріально-менструальної функції, у віці від 17 до 35 років. У результаті проведеного аналізу поліморфних варіантів гена глютатіон-S-трансферази M1 не виявлено статистично достовірних відмінностей в частотах делецій між групою пацієнток з аденоміозом і групою контролю (52,0 і 42,0 % відповідно). Частота нульового генотипу в групі хворих практично не відрізнялася від частоти популяції. Частота гомозигот за нульовим алелем гена глютатіон-S-трансферази T1 була дещо вищою у групі пацієнток з аденоміозом у порівнянні з групою контролю (34,0 і 22,0 % відповідно). Під час аналізу гена глютатіон-S-трансферази M1 у групі пацієнток з ЕМЯ також не виявлено статистично значущих відмінностей з контрольною групою щодо частоти нульових генотипів (54,0 і 42,0 % відповідно). Отже, ні за одним з генів GST не виявлено достовірних відмінностей між групами хворих і групою здорових жінок, що дещо різниться з даними літератури. Можливо, це можна пояснити тим, що до аналізованої групи ввійшли пацієнтки з важким ендометріозом IV стадії, тоді як у попередніх дослідженнях проводили аналіз ендометріозу в цілому, без врахування стадії захворювання.
  Повний текст PDF - 122.6 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Прудников П.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Прудников П. М. Порівняльні клінічні та молекулярно-генетичні особливості аденоміозу та ендометріом / П. М. Прудников // Здоровье женщины. - 2016. - № 4. - С. 118-120. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Zdzh_2016_4_22.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Прудников Павло Михайлович (медичні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського