Наукова періодика України Здоров'я жінки


Медведь В. І. 
Профілактика венозного тромбоемболізму у вагітних груп ризику: клініко-інструментальне дослідження / В. І. Медведь, М. Є. Кирильчук, О. В. Ісламова, А. І. Автомеєнко, Т. Р. Савка // Здоровье женщины. - 2017. - № 3. - С. 73-78. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Zdzh_2017_3_16
Мета дослідження - вивчення ефективності та безпечності застосування еноксапарину вітчизняного виробництва (фленокс, ПАТ "Фармак", Україна) у вагітних і породіль з помірним і високим ризиком розвитку венозного тромбоемболізму (ВТЕ). Під наглядом перебували 32 вагітні з груп помірного та високого ризику розвитку ВТЕ (RCOG, 2009). Усім пацієнткам проведено визначення стану венозного кровотоку нижніх кінцівок (дуплексне сканування), загальноклінічні аналізи. Обстеження виконували до початку лікування або перед пологами та на 5 - 7-й день після пологів. Під час вагітності тромбопрофілактику проводили 18 пацієнткам з групи високого ризику розвитку ВТЕ. У післяпологовий період усі 32 пацієнтки отримували препарат фленокс: з групи помірного ризику ВТЕ - протягом 10 днів, з групи високого ризику - 6 тиж. Серед обстежених у 31,25 % вагітних діагностовано вроджені та набуті тромбофілії; 9,4 % вагітних перебували на тривалому постільному режимі, 21,9 % - проводили тромбопрофілактику через наявність важкої кардіальної патології. У 18,75 % діагностовано системний червоний вовчак, у 15,6 % - важку прееклампсію. У 5 пацієнток тромбози та емболії були діагностовані до вагітності, у 3 - під час даної вагітності, у 2 - як в анамнезі, так і за даної вагітності (через пізній початок тромбопрофілактики). Соматичну патологію виявляли у всіх випадках, варикозну хворобу - у 12 (37,5 %) вагітних. Обтяжений акушерсько-гінекологічний анамнез визначали у всіх жінок. Найчастіше вагітність ускладнювали: загроза мимовільного викидня (53,1 %) і передчасних пологів (28,1 %), передчасне дозрівання плаценти (43,75 %), анемія (18,75 %). Через природні пологові шляхи народили 62,5 % пацієнток, шляхом кесарева розтину - 37,5 %. Середня крововтрата у вагінальних пологах становила 186 +- 90 мл, під час кесарева розтину - 520 +- 50 мл. Більшість немовлят (68,75 %) народилися у задовільному стані та не мали жодних проявів негативного впливу препарату, зокрема геморагічних ускладнень. Проведене лікування не мало значущого впливу на показники загального клінічного аналізу крові, коагулограми та загального аналізу сечі. Відсутність тромбоутворення у жінок з середнім і високим ризиком розвитку ВТЕ є ознакою ефективності проведеного лікування. Зроблено висновки, що еноксапарин (фленокс) виробництва "Фармак" (Україна) є ефективним і безпечним засобом тромбопрофілактики у вагітних і породіль груп високого та середнього ризику розвитку ВТЕ.
  Повний текст PDF - 553.895 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Медведь В.
  • Кирильчук М.
  • Ісламова О.
  • Автомеєнко А.
  • Савка Т.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Медведь В. І. Профілактика венозного тромбоемболізму у вагітних груп ризику: клініко-інструментальне дослідження / В. І. Медведь, М. Є. Кирильчук, О. В. Ісламова, А. І. Автомеєнко, Т. Р. Савка // Здоровье женщины. - 2017. - № 3. - С. 73-78. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Zdzh_2017_3_16.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Медведь Володимир Ісаакович (1953–) (медичні науки)
  • Кирильчук Міла Євгенівна (медичні науки)
  • Ісламова Олена Василівна (медичні науки)
  • Савка Тарас Романович (медичні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського