Наукова періодика України Здоров'я жінки


Посохова С. П.  
Питання профілактики прееклампсії у жінок з ожирінням / С. П.  Посохова, С. В. Ніколаєва, К. О.  Ніточко // Здоров'я жінки. - 2020. - № 4. - С. 61–66. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Zdzh_2020_4_12
Мета дослідження - оцінювання ефективності профілактики прееклампсії у вагітних з ожирінням із застосуванням L-аргініну під час гестації. До основної групи увійшли 38 жінок із ожирінням (I ст. - 15, II ст. - 12, III ст. - 11), яким призначали комплексну профілактику прееклампсії: з 12 тиж вагітності 150 мг ацетилсаліцилової кислоти 1 раз на день, а з 16 тиж - розчин L-аргініну (тівортін аспартат) по 5 мл (1 г) 4 рази на добу протягом 2 міс. До групи порівняння увійшли 30 вагітних з ожирінням II - III ст., які не одержували профілактичного лікування. До контрольної групи включено 30 здорових вагітних. До початку профілактичного лікування та у динаміці у всіх вагітних з ожирінням визначали у сироватці крові рівні асоційованого з вагітністю протеїну плазми A (PAPP-A), плацентарного фактора росту (PIGF), аргініну та лептину. У вагітних з ожирінням вже у I триместрі спостерігається достовірно вищий рівень лептину у порівнянні з основною групою та достовірно нижчий рівень плацентарного фактора росту, що є вірогідними тригерами розвитку прееклампсії та інших гестаційних ускладнень. Після проведеного профілактичного лікування з L-аргініном протягом 2 міс (у 16 - 24 тиж) у вагітних основної групи спостерігались такі тенденції: рівень L-аргініну не змінювався, був сталим; рівень лептину відрізнявся залежно від ступеня ожиріння, але не мав високого критичного значення. Позитивною тенденцією було зростання рівня плацентарного фактора росту у жінок основної групи, що свідчило про нормальну плацентацію та запобігання розвитку ранньої прееклампсії. Заключення: у вагітних основної групи після проведеної комплексної профілактики розвитку прееклампсії ацетилсаліциловою кислотою та L-аргініном (тівортін) протягом 2 міс частота розвитку ранньої прееклампсії тяжкого ступеня знизилась у 4,4 разу, що є сприятливим фактором збереження здоров'я жінки та зниження перинатальних втрат. Додатковий L-аргінін у раціоні знизив частоту розвитку прееклампсії у вагітних з ожирінням, сприяючи розширенню судин через збільшення вироблення оксиду азоту, що може бути одним з позитивних факторів патогенетичного лікування.
  Повний текст PDF - 2.57 Mb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Посохова С.
  • Ніколаєва С.
  •  Ніточко К.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Посохова С. П.  Питання профілактики прееклампсії у жінок з ожирінням / С. П.  Посохова, С. В. Ніколаєва, К. О.  Ніточко // Здоров'я жінки. - 2020. - № 4. - С. 61–66. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Zdzh_2020_4_12.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Посохова Світлана Петрівна (медичні науки)
  • Ніколаєва Світлана Вікторівна (медичні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського