Наукова періодика України Здоров'я жінки


Жабченко І. А. 
Пізній репродуктивний вік та ожиріння як підґрунтя для акушерських та перинатальних ускладнень (Огляд літератури та результати власних досліджень) / І. А. Жабченко, О. Р. Сюдмак, О. М. Бондаренко, Т. М. Коваленко, І. С. Ліщенко // Здоров'я жінки. - 2020. - № 5-6. - С. 93-98. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Zdzh_2020_5-6_19
За останні роки у світовій науковій літературі все частіше можна зустріти повідомлення про вагітність і перші пологи у жінок віком понад 40 років і навіть 50 років. Сьогодні бажання та можливість вперше або знову народити дитину з'явилися у пацієнток, чий вік раніше не залишав їм шансу. Тенденція до збільшення числа пізніх вагітностей і пологів, що стала об'єктивною реальністю сучасного акушерства, значно змінила ставлення до цієї проблеми серед лікарів і в суспільстві в цілому. Загальновизнаним є факт, що зі збільшенням біологічного віку зростає кількість захворювань репродуктивної системи. Це безпосередньо негативно впливає на можливість настання та виношування вагітності. На підставі проведених ретроспективних досліджень перебігу вагітності та пологів у жінок старшого репродуктивного віку на базі ДУ "Інститут педіатрії, акушерства та гінекології імені академіка О. М. Лук'янової НАМН України" виявлено, що 60 % вагітних пізнього репродуктивного віку мають екстрагенітальну патологію, яка ускладнює перебіг вагітності та пологів. У них переважали порушення жирового обміну, особливо у групі жінок 40 - 46 років (51,8 %), у порівнянні з вагітними групи 35 - 39 років (27,4 %). Також у вагітних 40 - 46 років переважали захворювання травного тракту (28 %), сечовивідної системи (22 %), що разом із порушенням жирового обміну, гіперліпідемією обтяжує перебіг гестації та призводить до підвищення частоти прееклампсії у таких вагітних. Частота оперативного розродження у цього контингенту жінок є стабільно високою і становить у середньому 68,4 %, що збігається з даними світової літератури. На тлі зменшення загальної кількості пологів за останні 5 років і збільшення кількості вагітних, які народжують після 35 років, актуальною залишається необхідність оптимізувати антенатальний догляд за цією категорією вагітних, враховуючи соматичну патологію та високу частоту у них акушерських і перинатальних ускладнень.
  Повний текст PDF - 1.467 Mb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Жабченко І.
  • Сюдмак О.
  • Бондаренко О.
  • Коваленко Т.
  • Ліщенко І.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Жабченко І. А. Пізній репродуктивний вік та ожиріння як підґрунтя для акушерських та перинатальних ускладнень (Огляд літератури та результати власних досліджень) / І. А. Жабченко, О. Р. Сюдмак, О. М. Бондаренко, Т. М. Коваленко, І. С. Ліщенко // Здоров'я жінки. - 2020. - № 5-6. - С. 93-98. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Zdzh_2020_5-6_19.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Жабченко Ірина Анатоліївна (медичні науки)
  • Сюдмак Ольга Романівна (медичні науки)
  • Бондаренко Олена Миколаївна (медичні науки)
  • Бондаренко Олександр Миколайович (медичні науки)
  • Коваленко Тетяна Миколаївна (медичні науки)
  • Коваленко Тамара Миколаївна (фізичне виховання та спорт)
  • Ліщенко Інеса Сергіївна (медичні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського