Наукова періодика України Збірник наукових праць співробітників НМАПО ім. П. Л. Шупика


Зайцев В. В. 
Вплив хлорорганічних сполук питної водопровідної води на стан здоров’я населення міста Нікополя / В. В. Зайцев // Збірник наукових праць співробітників НМАПО ім. П. Л. Шупика. - 2017. - Вип. 27. - С. 424-432. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Znpsnmapo_2017_27_54
Понад 80 % населення України забезпечуються питною водою за рахунок поверхневих річкових водозаборів, для знезараження води яких зазвичай застосовується скраплений хлор. Внаслідок взаємодії органічних речовин з хлором утворюються хлорорганічні сполуки, серед яких переважають тригалометани, перш за все - хлороформ, що зумовлюють виражений канцерогенний ризик. Мета роботи - виконати гігієнічну оцінку вмісту хлорорганічних сполук у воді міського водопроводу з поверхневого річкового водозабору, розрахувати канцерогенні ризики від вживання хлорованої питної води і запропонувати відповідні заходи щодо зменшення рівня вказаних сполук. Проведено узагальнення і статистичну обробку 276 щомісячних результатів досліджень вмісту ХОС (ХФ) у водопровідній воді КП "Нікопольське ВУВКГ", виконаних за методикою, затвердженою МОЗ України. Основні статистичні характеристики під час проведення статистичної обробки одержаних результатів дослідження включали: кількість спостережень (n), середню арифметичну (M), стандартне відхилення (SD). Гігієнічну оцінку одержаних результатів проводили згідно діючих гігієнічних нормативів. Розрахунки канцерогенного ризику виконано відповідно до методики, затвердженої МОЗ України. Результати показників рівня хлороформу у на виході з НФС з поверхневих джерела до розподільної мережі свідчать про високе забруднення води хлорорганічними сполуками протягом всіх місяців 2010 - 2016 років, за весь період спостереження з 2010 по 2016 рр. спостерігається значне підвищення вмісту хлорорганічних сполук ГДК у літні місяці року, у середньому за весь період спостереження у 1,7 разу вище ГДК. Розрахований канцерогенний ризик від вживання хлорованої питної води за 2010 - 2016 рр. склав 797 додаткових випадків захворювання на рак в когорті населення чисельністю 1 млн. осіб, що не прийнятне для населення і вимагає розробки і проведення планових оздоровчих заходів. З метою зменшення канцерогенних ризиків запропоновано найбільш ефективні сучасні заходи щодо оптимізації методів знезараження питної води з поверхневих вододжерел.
  Повний текст PDF - 151.479 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Зайцев В.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Зайцев В. В. Вплив хлорорганічних сполук питної водопровідної води на стан здоров’я населення міста Нікополя / В. В. Зайцев // Збірник наукових праць співробітників НМАПО ім. П. Л. Шупика. - 2017. - Вип. 27. - С. 424-432. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Znpsnmapo_2017_27_54.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Зайцев Вячеслав Володимирович (медичні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського