Наукова періодика України Зв'язок


Трембовецький М. П. 
Використання цифрового оброблення сигналів у частотному діапазоні з використанням нелінійних ортогональних перетворень / М. П. Трембовецький, П. В. Афанасьєв, Н. А. Трiнтiна, Є. В. Iванiченко, І. М. Нефедова, В. А. Ковальчук // Зв'язок. - 2020. - № 1. - С. 51-54. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Zvjazok_2020_1_12
Швидкий розвиток комп'ютерних технологій в останні десятиліття призвело до широкого впровадження методів цифрового оброблення інформації практично в усіх галузях наукових досліджень. Одне з найважливіших місць посідають цифрові сигнали систем оброблення, які використовуються в обробленні даних віддалених завдань навігації аерокосмічних і морських об'єктів, комунікацій, радіофізики, цифрової оптики тощо. Цифрове оброблення сигналів (ЦОС) динамічно розвивається в галузі, яка охоплює як технічні, так і програмні засоби. Суміжними сферами ЦОС є теорія інформації, зокрема, теорії оптимального приймання сигналу і теорії розпізнавання. У першому випадку основною проблемою є отримання сигналу на фоні шумів і завад від різної фізичної природи, а в другому - автоматичне розпізнавання, тобто класифікація та ідентифікація сигналу. У ЦОС відповідно до сигналів звернено увагу на його математичний опис, тобто деяку дійсну функцію, яка містить інформацію про стан або поведінку фізичної системи згідно з подією, яка може бути визначена на безперервному або дискретному просторі, зміною в часі або просторовими координатами. У широкому сенсі, системи ЦОС потребують реалізації використання складних алгоритмів. Як правило, системи містять спеціалізовані технічні засоби попереднього (або первинного) оброблення сигналів та спеціальних технічних засобів для вторинного оброблення сигналів. Засоби попереднього оброблення призначені для оброблення вихідних сигналів, які спостерігаються в загальному випадку на тлі випадкового шуму і інтерференції різної фізичної природи і подані у вигляді дискретних цифрових вибірок з метою виявлення і відбору (селекції) корисного сигналу і оцінювання характеристик виявленого сигналу. Новий метод ЦОС у частотному діапазоні пропонує використовувати деякі властивості нелінійних ортогональних перетворень. Теоретичні основи цього методу і результати статистичного моделювання довели свою ефективність у придушенні складних завад у каналах зв'язку.
  Повний текст PDF - 3.059 Mb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Трембовецький М.
  • Афанасьєв П.
  • Трiнтiна Н.
  • Iванiченко Є.
  • Нефедова І.
  • Ковальчук В.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Трембовецький М. П. Використання цифрового оброблення сигналів у частотному діапазоні з використанням нелінійних ортогональних перетворень / М. П. Трембовецький, П. В. Афанасьєв, Н. А. Трiнтiна, Є. В. Iванiченко, І. М. Нефедова, В. А. Ковальчук // Зв'язок. - 2020. - № 1. - С. 51-54. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Zvjazok_2020_1_12.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Ковальчук Вадим Анатолійович (технічні науки)
  • Ковальчук Віктор Анатолійович (1956–) (технічні науки)
  • Ковальчук Віктор Анатолійович (1958–) (технічні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського