Наукова періодика України Зв'язок


Придибайло О. Б. 
Мікросервісний підхід до розподілених архітектур додатків / О. Б. Придибайло, Р. В. Придибайло // Зв'язок. - 2020. - № 2. - С. 39-42. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Zvjazok_2020_2_9
Розглянуто керування трафіком, яке відбувається за допомогою сервісної сітки. Сервісна сітка вигідна тим, що вирішує складності, які виникають в додатках, заснованих на наборі невеликих сервісів, кожний з яких функціонує у власному процесі і комунікує з іншими механізмами, як правило HTTP, інакше кажучи, працює з мікросервісами. Розглядуваній технології притаманні великі переваги, за допомогою яких є можливість під'єднувати мережі мікросервісів, а також керувати ними, забезпечуючи їх безпеку незалежно від середовища виконання, джерела і розробника. Сервісна сітка надає змогу керувати вхідним та вихідним обсягами інформації у такий спосіб, щоб була змога відслідковувати час очікування відгуку на запит, повторні спроби запитів та балансування навантаження на комп'ютерні системи; забезпечує спостереження за процесом покрокового виконання програми, за системою постійного стеження, а також забезпечує безпеку користувача. Дуже важливим є те, що сервісна сітка функціонує в мережі і реалізує подання інформації про систему користувача та процес збору, агрегації та аналізу цих даних для вдосконалення характеристик і поведінки компонентів системи. Для коректної роботи сервісної сітки існує програмна частина архітектури додатку, що забезпечує безпечну, швидку та надійну взаємодію між дискретними програмними компонентами - сервісами. Запропоновано кілька схем, які наочно показують архітектуру сервісної сітки і загальну архітектуру додатку, який можна реально створити, перевірити та запустити на виконання на хмарних платформах. Запуск сервісної сітки відбувається на платформах Google, що є дуже зручним для використання, оскільки не потребує додаткових затрат і має дуже простий код для підімкнення. За допомогою service mesh можна контролювати потоки трафіку і виклики API між службами, а також отримувати огляд певного трафіку. це робить запити та мережу більш надійними навіть за несприятливих умов, водночас даючи змогу користувачам виявляти проблеми, перш ніж вони стануть несприятливими умовами для розробки та використання додатків.
  Повний текст PDF - 2.921 Mb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Придибайло О.
  • Придибайло Р.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Придибайло О. Б. Мікросервісний підхід до розподілених архітектур додатків / О. Б. Придибайло, Р. В. Придибайло // Зв'язок. - 2020. - № 2. - С. 39-42. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Zvjazok_2020_2_9.

      Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського