Наукова періодика України Architectural studies


Pohranychna I. 
Methodological aspects of the scientific and design process of preserving the historical city / I. Pohranychna, M. Yasinsky // Architectural studies. - 2021. - Vol. 7, Num. 2. - С. 216-226. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/arcs_2021_7_2_14
Висвітлено методологічні аспекти роботи архітектора в історичному середовищі, розкрито сучасні тенденції та процеси трансформації архітектурно-містобудівної структури історичних міст. Розглянуто та проаналізовано 3 основні підходи до їх відтворення та трансформації, що їх використовувано на теритирії Східної Європи в другій половині XX ст. Розкрито поняття центральної частини історичного міста як структурної одиниці міста та описано методику локалізації його межі. Аргументовано важливість розуміння межі центральної частини історичного міста для збереження історичної архітектурно-містобудівної спадщини та які переваги можемо отримати за комплексного підходу до його регенерації. Висвітлено основні вимоги до відтворення та розвитку забудови центральних частини історичних міст дотримання яких надасть можливість стратегічно підійти до розвитку міста та його забудови, та мінімізувати кількість нових дисгармонійних об'єктів в історичному середовищі. Охарактеризовано архітектурно-містобудівні принципи відтворення та розвитку забудови кварталів центральних частин історичних міст, які базуються на спадкоємному розвитку, та допускають застосування сучасних архітектурно-будівельних новацій у конструктивному, інженерному та архітектурному вирішенні забудови. Охарактеризовано способи розвитку планувальної структури історично сформованого центру, підхіди до його трансформації та обгрунтовано переваги розроблення комплексного проєкту регенерації центральної частини історичного міста, який повинен базуватись на результатах проведених досліджень під час розроблення історико-архітектурного опорного плану, передбачати можливе відтворення втраченої вуличної мережі, а відтак і розмірів кварталів, способу забудови кварталів, об'єктів історичної забудови (зокрема висотних домінант), місця та способи розміщення нової забудови, визначати наявні будівлі, які потребують реконструкції та передбачати гармонізацію великогабаритної дисгармонійної забудови. Розкрито програмний підхід до реконструкції окремих секторів історичної забудови.
  Повний текст PDF - 363.623 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Pohranychna I.
  • Yasinsky M.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Pohranychna I. Methodological aspects of the scientific and design process of preserving the historical city / I. Pohranychna, M. Yasinsky // Architectural studies. - 2021. - Vol. 7, Num. 2. - С. 216-226. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/arcs_2021_7_2_14.

      Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського