Наукова періодика України Буковинський медичний вісник


Міхєєв А. О. 
Іспанський грип, або "іспанка". 100 років потому (огляд літератури) (Наукові огляди) / А. О. Міхєєв // Буковинський медичний вісник. - 2018. - Т. 22, № 3. - С. 131-136. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/bumv_2018_22_3_24
Мета роботи - проаналізувати історичні відомості про одну із найбільших в історії людства пандемій грипу - "іспанський грип", або "іспанку", що забрала за різними даними біля 100 млн життів і спричинила суттєві зміни в соціальному та політичному житті людства. Висновки: у 1918 - 1919 рр. людство зіткнулося з однією з найнебезпечніших пандемій в історії - "іспанським грипом", або "іспанкою". Причинами масового поширення пандемії грипу 1918 - 1919 рр. були світова війна, масова міграція населення, незадовільний стан медичної допомоги за самого захворювання. Через 100 років після "іспанки" ми маємо чітке розуміння того, з чим зіткнулося людство, знання природи самого вірусу грипу та можемо прогнозувати майбутні пандемії цього захворювання. Цінність інформації стосовно пандемії "іспанського грипу" полягає в її як історичному, так і суто науковому значенні для науковців і людства в цілому. Останні пандемії та епідемії грипу показують важливість ретроспективного аналізу попередніх спалахів грипу для запоігання великій кількості як хворих, так і жертв цієї недуги.
  Повний текст PDF - 367.514 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Міхєєв А.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Міхєєв А. О. Іспанський грип, або "іспанка". 100 років потому (огляд літератури) (Наукові огляди) / А. О. Міхєєв // Буковинський медичний вісник. - 2018. - Т. 22, № 3. - С. 131-136. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/bumv_2018_22_3_24.

      Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського