Наукова періодика України Буковинський медичний вісник


Молдован П. М. 
Вплив ендогенних антимікробних пептидів (HNPS1-3 та LL-37) на перебіг виразки дванадцятипалої кишки у дітей / П. М. Молдован, Т. В. Сорокман // Буковинський медичний вісник. - 2022. - Т. 26, № 3. - С. 68-72. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/bumv_2022_26_3_13
Виразка дванадцятипалої кишки (ВДПК) в дітей характеризується значною поширеністю, частим розвитком серйозних ускладнень та необхідністю великих фінансових асигнувань для реалізації лікувальних програм. Антимікробні пептиди мають імуномодулювальну функцію та можуть використовуватися як маркери тяжкості запального процесу. Мета дослідження - дослідити концентрацію HNPs 1-3 та LL-37 у дітей із ВДПК. Проведено дослідження 47 дітей, хворих на ВДПК, віком 7 - 18 років із визначенням антигену CagA HР у калі за методом імуноферментного аналізу, рівнів HNPs 1-3 та LL-37 у плазмі крові за методом імуноферментного аналізу на аналізаторі "PrisMatic" IN013 модель 4301 тест-системами "MyBioSourse, Inc.", США. Всім дітям було проведено комплексне клінічне та інструментально-лабораторне дослідження (топографічну інтрагастральну pH-метрію, ендоскопічне дослідження з прицільною біопсією для морфологічного дослідження та визначенням HP). Інфікованість HP становила 76,6 % осіб із ВДПК. У 80 % виявлявся токсигенний CagA штам HP. У переважної більшості дітей, хворих на ВДПК, було діагностовано виразкові дефекти малого розміру. Майже з однаковою частотою траплялися II та III ступінь активності запалення (44,6 та 34 % осіб), тоді як I ступінь траплявся лише у 21,3 % випадків. Середній рівень HNP1-3 у дітей із ВДПК становив <$E46,56~symbol С~8,52> нг/мл, LL-37 - <$E269,9~symbol С~6,53> нг/мл. Встановлено прямі вірогідні зв'язки між рівнями HNP1-3 і LL-37 та тяжкістю перебігу й активністю запального процесу. Висновок: встановлено підвищені рівні LL-37 та HNPs 1-3 у плазмі крові дітей, хворих на ВДПК, асоційовану з CagA штамами Helicobacter pylori. Достовірно вищі рівні LL-37 та HNPs 1-3 зареєстровано за тяжкого перебігу хвороби та активному запальному процесі, що вказує на прямий вплив антимікробних пептидів на характер перебігу патологічного процесу.
  Повний текст PDF - 419.6 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Молдован П.
  • Сорокман Т.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Молдован П. М. Вплив ендогенних антимікробних пептидів (HNPS1-3 та LL-37) на перебіг виразки дванадцятипалої кишки у дітей / П. М. Молдован, Т. В. Сорокман // Буковинський медичний вісник. - 2022. - Т. 26, № 3. - С. 68-72. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/bumv_2022_26_3_13.

      Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського