Наукова періодика України Доповіді Національної академії наук України


Рибченко Ж. І. 
Вплив синтетичних адаптогенних препаратів на функціонування вакуолярної H+-АТФази в клітинах кopeнів кукурудзи за умов засолення / Ж. І. Рибченко, Т. О. Палладіна // Доповiдi Національної академії наук України. - 2011. - № 5. - С. 176-179. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/dnanu_2011_5_32
Досліджено участь одного з двох електрогенних Н<^>+-насосів вакуолярної мембрани рослинних клітин, механізм якого репрезентовано Н<^>+-АТФазою F0F1-типу, у посиленні солестійкості проростків кукурудзи за допомогою адаптогенних препаратів Метіур та Івін. Установлено, що у разі обробки насіння цими препаратами транспортна активність Н<^>+-АТФази у вакуолярних мембранах клітин коренів посилюється, тоді як гідролітична активність зростає лише з віком у проростків у варіанті з Метіуром. За умов сольової експозиції, викликаної 0,1 М NaCl, обробка препаратами посилює транспортну активність Н<^>+-АТФази, послаблюючи гідролітичну активність. Таким чином, адаптаційний ефект препаратів можна пояснити посиленням транспортної функції вакуолярної Н<^>+-АТФази, що забезпечує енергією роботу вторинно-активного Na<^>+ - Н<^>+-антипортера, який видаляє натрій із цитоплазми.
  Повний текст PDF - 139.613 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Рибченко Ж.
  • Палладіна Т.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Рибченко Ж. І. Вплив синтетичних адаптогенних препаратів на функціонування вакуолярної H+-АТФази в клітинах кopeнів кукурудзи за умов засолення / Ж. І. Рибченко, Т. О. Палладіна // Доповiдi Національної академії наук України. - 2011. - № 5. - С. 176-179. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/dnanu_2011_5_32.

      Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського