Наукова періодика України Доповіді Національної академії наук України


Грушка Я. І. 
Необхідна і достатня ознака існування точкового часу на орієнтованій множині / Я. І. Грушка // Доповіді Національної академії наук України. - 2019. - № 8. - С. 9-15. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/dnanu_2019_8_4
Поняття орієнтованої множини є базовим найелементарнішим поняттям теорії мінливих множин. Основною мотивацією для побудови цієї теорії стала шоста проблема Гільберта, тобто проблема математично строгого формулювання основ теоретичної фізики. Встановлено необхідну та достатню ознаки існування точкового часу на орієнтованій множині, де з інтуїтивної точки зору точковий час - це час, пов'язаний з еволюцією системи, що складається лише з одного фіксовано го об'єкта (наприклад, з однієї матеріальної точки). Зокрема, доведено, що точковий час існує на орієнтованій множині тоді і тільки тоді, коли ця орієнтована множина є квазіланцюговою. Також з використанням отриманого результату розв'язано проблему опису найрізноманітніших образів лінійно упорядкованих множин, яка природно виникає в теорії упорядкованих множин.
  Повний текст PDF - 106.691 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Грушка Я.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Грушка Я. І. Необхідна і достатня ознака існування точкового часу на орієнтованій множині / Я. І. Грушка // Доповіді Національної академії наук України. - 2019. - № 8. - С. 9-15. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/dnanu_2019_8_4.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Грушка Ярослав Іванович (фізико-математичні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського