Наукова періодика України Держава та регіони


Bondarenko O. S. 
Whistleblowers of corruption as subjects of anti-corruption activity / O. S. Bondarenko // Держава та регіони. Серія : Право. - 2021. - № 1. - С. 121-125. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/drp_2021_1_21
Вивчено способи участі викривачів у протидії корупції та правових гарантій, які на них поширюються. Важливість протидії корупції зумовлює пошук нових заходів, методів і прийомів боротьби з цим руйнівним явищем. Одним із ефективних заходів стало запровадження інституту викривачів. Нині викривачі - це фізичні особи, котрі за наявності переконання, що інформація є достовірною, повідомили про можливі факти корупційних або пов'язаних із корупцією правопорушень, інших порушень Закону, вчинених іншою особою, якщо така інформація стала їм відома у зв'язку із трудовою, професійною, господарською, громадською, науковою діяльністю, проходженням ними служби чи навчання або їх участю у передбачених законодавством процедурах, які є обов'язковими для початку такої діяльності, проходження служби чи навчання. У роботі підкреслено, що в контексті боротьби з корупцією особливо важливо з'ясувати всі способи та засоби повідомлення про корупцію та пов'язані з корупцією правопорушення. Законодавець визначає декілька можливих каналів повідомлення про можливі факти корупції або пов'язаних із корупцією правопорушень, інших порушень цього Закону, а саме: внутрішні, регулярні або зовнішні канали. Викривачі відіграють провідну роль у розкритті правопорушень, які загрожують інтересам суспільства та виснажують державні фінанси. Зазвичай тих, хто повідомляє про корупційні злочини, можуть переслідувати ті, проти кого вони надають свідчення. Вивчено питання грошової винагороди викривачам. Автор наголошує, що розмір винагороди не може перевищувати трьох тисяч мінімальних зарплат, встановлених на момент вчинення кримінального правопорушення. Якщо кілька осіб повідомляють про одне і те саме корупційне правопорушення, розмір винагороди розподіляється порівну між такими викривачами. Зроблено висновок, що антикорупційна діяльність викривачів здійснюється шляхом повідомлення компетентних органів про можливі факти корупції чи правопорушень, пов'язаних із корупцією, та інших порушень Закону. Для реалізації цього завдання важливо не лише створити, а й забезпечити виконання державою спеціальних гарантій, спрямованих на захист викривачів і створення сприятливих умов для їхньої антикорупційної діяльності.
  Повний текст PDF - 226.311 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Bondarenko O.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Bondarenko O. S. Whistleblowers of corruption as subjects of anti-corruption activity / O. S. Bondarenko // Держава та регіони. Серія : Право. - 2021. - № 1. - С. 121-125. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/drp_2021_1_21.

      Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського