Наукова періодика України Держава та регіони


Клечановський І. С. 
Значення евристичного підходу у побудові криміналістичної методики розслідування погрози або насильництва щодо захисника чи представника особи у зв’язку з діяльністю, пов’язаною з наданням правової допомоги / І. С. Клечановський // Держава та регіони. Серія : Право. - 2021. - № 1. - С. 150-154. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/drp_2021_1_26
Розглянуто проблему окремих методик розслідування злочинів. Серед таких проблем досить часто зустрічаються дослідження, що стосуються різних підходів до побудови методики розслідування злочинів, зокрема евристичного. Констатовано, що створення нових методик розслідування злочинів є пріоритетним завданням криміналістики. Характеризується поняття "криміналістична методика" як завершальний розділ криміналістичної науки, суть якого полягає в аналізі накопиченого досвіду в ході слідства та здійсненні пошуку необхідних методів для ведення розслідування кримінального правопорушення. Зазначено, що окремі методики розслідувань - це певний алгоритм дій слідчих, який застосовується для розслідування кримінального правопорушення. Наголошено на тому, що формування всіх криміналістичних методик розслідування злочинів має відбуватися на підставі чітко сформованих принципів. У роботі здійснено спробу обгрунтувати застосування евристичного підходу під час побудови криміналістичної методики розслідування погрози або насильництва щодо захисника чи представника особи у зв'язку з діяльністю, пов'язаною з наданням правової допомоги. Евристичний підхід проявляється саме тоді, коли слідчий за відсутності належної методики для розслідування самостійно відшукує методи та засоби виконання поставлених завдань, ураховуючи індивідуальні особливості розслідуваної події, а також застосовує творчий хід мислення, який не збігається з типовими рекомендаціями, що призводить до пошуку іншого, нетрадиційного рішення. Зазначено, що евристичні методи слід розглядати як спеціальні методи аналізу. Наведено окремі евристичні методи, наявність яких є обов'язковою умовою формування криміналістичної методики розслідування погрози або насильництва щодо захисника чи представника особи. Серед таких методів важливе місце займає метод моделювання, котрий застосовується слідчим на початковій стадії розслідування. Також характеризуються метод синектики та мозкового штурму. Підкреслено, що для застосування евристичних методів у розслідуванні цього кримінального правопорушення слідчий повинен володіти значним практичним досвідом і творчим потенціалом.
  Повний текст PDF - 230.276 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Клечановський І.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Клечановський І. С. Значення евристичного підходу у побудові криміналістичної методики розслідування погрози або насильництва щодо захисника чи представника особи у зв’язку з діяльністю, пов’язаною з наданням правової допомоги / І. С. Клечановський // Держава та регіони. Серія : Право. - 2021. - № 1. - С. 150-154. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/drp_2021_1_26.

      Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського