Наукова періодика України Дослідження з історії техніки


Косовець Ю. В. 
Аналіз наукового доробку професора О. П. Бородіна (1848-1898) в галузі залізничного транспорту / Ю. В. Косовець // Дослідження з історії техніки. - 2014. - Вип. 20. - С. 36-39. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/dzit_2014_20_6
Зазначено, що Олександр Парфенійович Бородін - інженер шляхів сполучення, один з основоположників паровозобудування в Російській імперії, професор. У 1879 році організував на Південно-Західних залізницях першу у країні лабораторію палива, води і змащування. У 1880 - 1882 роках створив на базі Київських залізничних майстерень першу у світі паровозну лабораторію. Разом з Л. М. Леві розробив методику стаціонарних випробовувань паровозів. У 1885 році згідно проекту О. П. Бородіна побудовано перший паровоз тандем-компаунд. О. П. Бородін є засновником і редактором журналу "Инженер" (1882, Київ), з 1889 - головний редактор журналу. Російське технічне товариство заснувало Золоту медаль ім. О. П. Бородіна за кращий винахід і дослідження в галузі залізничного транспорту. Здійснено аналіз наукового доробку О. П. Бородіна в галузі залізничного транспорту. Зроблено висновок, що О. П. Бородін вирішив низку завдань в галузі теплотехнічних випробувань парової машини паровоза. Він довів, що паровоз є не тільки теплосиловим, але і тяговим агрегатом. Все це змушувало його перейти від теплотехнічних досліджень паровозів до тягових і до тягово-теплотехнічних узагальнень.
  Повний текст PDF - 163.216 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Косовець Ю.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Косовець Ю. В. Аналіз наукового доробку професора О. П. Бородіна (1848-1898) в галузі залізничного транспорту / Ю. В. Косовець // Дослідження з історії техніки. - 2014. - Вип. 20. - С. 36-39. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/dzit_2014_20_6.

      Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського