Наукова періодика України Фізико-математична освіта


Шаповалова Н. В. 
Застосування засобів динамічної геометрії у навчальному процесі закладів вищої освіти / Н. В. Шаповалова, С. М. Кучменко // Фізико-математична освіта. - 2018. - Вип. 4. - С. 177-182. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/fmo_2018_4_32
Впровадження сучасних інформаційних комп'ютерних технологій в освіті характеризується величезним потенціалом і різноманітністю напрямків. Одним із найбільш нагальних і найбільш розвинених на даний момент є напрямок, пов'язаний із застосуванням у навчальному процесі закладів вищої та середньої освіти засобів динамічної геометрії - програмних середовищ, які надають можлвість відтворити геометричні об'єкти у віртуальному просторі і надати їм динамічну репрезентацію. Довгий час подібні засоби виконували здебільшого демонстраційні функції, надаючи можливість викладачу ілюструвати навчальний матеріал у більш наочний і доступний для розуміння спосіб. Однак сьогодні вони дедалі більше використовуються для організації виконання учнями та студентами практичних завдань і контролю засвоєних ними знань. Із розповсюдженням хмарних технологій з'явились можливості організації електронного середовища взаємодії педагогів та студентів, що надає можливість проводити контроль знань в автономному режимі з використанням засобів динамічної геометрії. Це ставить перед академічною спільнотою завдання пошуку оптимальних шляхів використання засобів динамічної геометрії на всіх стадіях навчального процесу. Проаналізовано можливості та особливості використання програмних засобів динамічної геометрії та комп'ютерно-орієнтованих методичних систем як засобів комп'ютерної візуалізації геометричного і математичного навчального матеріалу в процесі підготовки майбутніх фахівців. Досліджено методичні прийоми для оптимального поєднання класичних методів розв'язування геометричних задач із застосуванням засобів динамічної геометрії та інформаційних технологій в навчальному процесі закладів вищої освіти. Доведено, що органічне поєднання і взаємозв'язок математичного, комп'ютерного моделювання та засобів динамічної геометрії в підготовці студентів є необхідним елементом навчального процесу і дослідницької діяльності. Використання мультимедійних технологій під час вивчення навчального матеріалу, а також візуалізація наданої інформації надає можливість точним наукам повернути притаманну їм наочність, яка приховується за абстрактністю і складністю понятійного та формульного апарату. Зважаючи на це, є доцільним включення базових навичок роботи з засобами динамічної геометрії до переліку основних професійних компетентностей майбутніх вчителів математики.
  Повний текст PDF - 899.475 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Шаповалова Н.
  • Кучменко С.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Шаповалова Н. В. Застосування засобів динамічної геометрії у навчальному процесі закладів вищої освіти / Н. В. Шаповалова, С. М. Кучменко // Фізико-математична освіта. - 2018. - Вип. 4. - С. 177-182. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/fmo_2018_4_32.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Шаповалова Наталія Валентинівна (фізико-математичні науки)
  • Кучменко Світлана Миколаївна (фізико-математичні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського