Наукова періодика України Фізико-математична освіта


Болілий В. О. 
Дослідження алгоритму роботи крокоміра з використанням інерційних датчиків MEMS / В. О. Болілий, О. М. Лунгол, Л. П. Суховірська // Фізико-математична освіта. - 2020. - Вип. 3(2). - С. 15-20. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/fmo_2020_3%282%29__5
Розглянуто поняття "мобільний спорт" - обчислення, які застосовуються для спортивної галузі. Їх основні завдання - це збір та аналіз даних, моделювання та симуляція процесів; робота з базами даних та експертними системами. Впровадження сучасних інформаційно-комунікаційних технологій у спортивну галузь - це об'єктивна потреба, що вимагає прояву мобільності, ініціативи та творчості. При розробці мобільного додатку для спортивної галузі необхідно врахувати різні технічні та медико-біологічні параметри. Інноваційний прогрес суспільства вимагає розробки та аналізу алгоритмів роботи сучасних крокомірів на базі мікроелектромеханічних систем, інерціальних датчиків і складного програмного забезпечення. У дослідженні використано 3-осьові акселерометри типу ADXLxxx (а саме акселерометр ADXL345), які виготовляє фірма Analog Devices, цифровий фільтр. Лінійний регістр зсуву та динамічний поріг застосовано для визначення здійснення кроку. Для досягнення поставленої мети використано такі методи дослідження: емпіричні (спостереження, порівняння), теоретичні (аналіз матеріалів, ідеалізація, уявний експеримент) і комп'ютерне моделювання. Побудовано алгоритм роботи крокоміра; визначено осі прискорення руху, дані з яких мають використовуватись для базових обчислень. Обгрунтовано, охарактеризовано та запропоновано формули для обчислення параметрів "крок", "відстань"; описано вибір вісей прискорення; наведено приклад вимірювання прискорень руху людини; описано правила знаходження середніх значень з вісей прискорення; проаналізовано параметр "відстань", лінійний регістр зсуву та динамічний поріг здійснення кроку; розглянуто будову лічильнику кроків. Результати проведеного дослідження показали ефективність розробленого спортивного мобільного додатку на платформі iOS мовою Swift з роботи крокоміра на базі 3-осьового акселерометра типу ADXL345, як дієвої моделі для поліпшення фітнес навичок користувачів, персоналізації навантаження та систематизації режиму тренувань та активної життєдіяльності.
  Повний текст PDF - 1.065 Mb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Болілий В.
  • Лунгол О.
  • Суховірська Л.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Болілий В. О. Дослідження алгоритму роботи крокоміра з використанням інерційних датчиків MEMS / В. О. Болілий, О. М. Лунгол, Л. П. Суховірська // Фізико-математична освіта. - 2020. - Вип. 3(2). - С. 15-20. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/fmo_2020_3(2)__5.

      Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського