Наукова періодика України Фізико-математична освіта


Шукатка О. В. 
Цифровізація професійної підготовки майбутніх фахівців фізичної культури і спорту як закономірність інформатизації суспільства / О. В. Шукатка // Фізико-математична освіта. - 2020. - Вип. 4. - С. 141-147. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/fmo_2020_4_25
Становлення інформатичного суспільства є передумовою для еволюційного переходу до наступної стадії розвитку освіти загалом і професійної підготовки фахівців зокрема, технологічним фундаментом якої є індустрія створення, обробки та передачі інформації. При цьому державі повинна належати провідна роль у цифровізації освіти, держава має сприяти інтеграції цифрових технологій (ЦТ) для створення інформаційно-освітнього середовища закладів вищої освіти (ЗВО) в умовах інформаційного суспільства, зокрема ЗВО фізкультурного профілю. Використано теоретичні методи: системний аналіз наукової, психолого-педагогічної, методичної літератури; проведено узагальнення та систематизацію теоретичних відомостей щодо професійної підготовки майбутніх фахівців фізичної культури і спорту (ФКіС) і цифровізацію їх професійної підготовки. Загальні тенденції інформатизації суспільства й освіти в цілому не могли не відобразитися і в сфері підготовки фахівців із фізичної культурі і спорту в інститутах і на факультетах фізичної культури, в удосконаленні навчального процесу на підставі використання сучасних ЦТ. При аналізі соціального замовлення на підготовку та перепідготовку фахівця необхідно враховувати значення цифровізації, пов'язаної з процесом переходу до інформатичного суспільства, яке характеризується переміщенням центру ваги на виробництво, переробку та найбільш повне використання інформації в усіх видах людської діяльності. Все це ставить принципово нові завдання перед науково-педагогічним стилем мислення, перед загальною комунікативною та інформаційною культурою викладача (тренера), форм і методів підготовки та перепідготовки фахівців із ФКіС. Встановлено, що існуючі мультимедійні ресурси не достатньо використовуються у професійній підготовці майбутніх фахівців фізичного виховання та спорту. Впровадження новітніх ЦТ і можливостей сучасних комп'ютерних систем відкривають необмежений простір для творчості, дозволяючи модернізувати існуючі й упроваджувати новітні технології та форми навчально-тренувального процесу фахівців ФКіС.
  Повний текст PDF - 1.125 Mb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Шукатка О.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Шукатка О. В. Цифровізація професійної підготовки майбутніх фахівців фізичної культури і спорту як закономірність інформатизації суспільства / О. В. Шукатка // Фізико-математична освіта. - 2020. - Вип. 4. - С. 141-147. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/fmo_2020_4_25.

      Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського