Наукова періодика України Формування ринкових відносин в Україні


Барон І. Г. 
Детермінанти впливу на економічну безпеку держави в умовах глобалізаційних та геополітичних викликів / І. Г. Барон // Формування ринкових відносин в Україні. - 2020. - № 5. - С. 39-47. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/frvu_2020_5_7
Предмет дослідження - детермінанти впливу на економічну безпеку держави. Мета роботи - визначення та систематизація детермінант екзогенного конструктивного та деструктивного впливу на світову та національну економічну безпеку за умов глобалізаційних та геополітичних викликів. Методологія проведення роботи - методи аналізу та синтезу (при систематизації детермінант конструктивного впливу на економічну безпеку держави); метод графічного моделювання (при розробці схеми реагування на виникнення екзогенних детермінант впливу на економічну безпеку держави). Результати роботи. Підтверджено двозначність впливу глобалізаційних процесів на політико-правові та економічні системи країн світу. Обгрунтовано визначальний вплив загроз глобалізації на національну безпеку слабких економік. Доведено доцільність розгляду глобалізаційних процесів з точки зору як конструктивного, так й деструктивного впливу на світову та національну економічну безпеку. Визначено та систематизовано джерела екзогенного конструктивного та деструктивного впливу на світову та національну економічну безпеку за умов глобалізаційних та геополітичних викликів. З огляду на можливість як позитивного, так й негативного впливу на економічну безпеку одних й тих самих подій та процесів, обгрунтовано доцільність використання поняття детермінанти економічної безпеки як причини, яка породжує певне явище та чинить конструктивний або деструктивний вплив на процес забезпечення економічної безпеки держави. Показано, що визначальний вплив на економічну безпеку держави чинять екзогенні детермінанти через їх некерованість та непередбачуваність. Розроблено схему реагування на виникнення екзогенних детермінант впливу на економічну безпеку держави, яка враховує їх двозначний характер (загроза або можливість) та ймовірність виникнення (наявна або потенційна). Обгрунтовано, що ключовим завданням у контексті ефективного забезпечення економічної безпеки держави є своєчасна ідентифікація як самих екзогенних детермінант, так й напрямів їх впливу з метою мінімізації загроз у разі підтвердження деструктивного впливу та використання можливостей, які створює конструктивний вплив екзогенних детермінант. Галузь застосування результатів. Економічна галузь: управління національною економікою, макроекономіка, економічна теорія. Висновки: констатація двозначного впливу екзогенних детермінант на економічну безпеку держави за умов глобалізаційних та геополітичних викликів зумовлюють доцільність їх ретельного дослідження з метою мінімізації деструктивного впливу та максимального використання конструктивного впливу на національну економіку.
  Повний текст PDF - 188.658 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Барон І.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Барон І. Г. Детермінанти впливу на економічну безпеку держави в умовах глобалізаційних та геополітичних викликів / І. Г. Барон // Формування ринкових відносин в Україні. - 2020. - № 5. - С. 39-47. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/frvu_2020_5_7.

      Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського