Наукова періодика України Гастроентерологія


Степанов Ю. М. 
Застосування препаратів 5-аміносаліцилової кислоти в лікуванні запальних захворювань кишечника / Ю. М. Степанов, М. В. Стойкевич, О. В. Сорочан // Гастроентерологія. - 2016. - № 3. - С. 80-87. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/gastro_2016_3_12
Стаття присвячена порівняльній характеристиці різних похідних 5-аміносаліцилової кислоти (5-АСК). Дослідження останніх десятиліть змінили уявлення про можливості застосування аміносаліцилатів у терапії різних запальних захворювань кишечника. У зв'язку з невідомою етіологією хвороби Крона (ХК) і неспецифічного виразкового коліту (НВК) етіотропної терапії цих захворювань немає. Сутність лікування зводиться до гальмування активності запалення у разі загострення та проведення курсів протирецидивної терапії. Численні дослідження, проведені протягом останніх 20 років, показали, що основу базисної терапії хронічних неспецифічних запальних захворювань кишечника становлять препарати 5-АСК, або саліцилати. Під час вибору лікарської форми слід ураховувати відмінності між препаратами месалазину залежно від типу оболонки. Показано, що з точки зору фармакокінетики найбільш ефективними лікарськими формами месалазину для лікування НВК і ХК з ураженням товстої кишки (ТК) є таблетки з кишковорозчинним покриттям, що забезпечує рН-залежне поступове вивільнення 5-АСК кислоти по всій ТК. Наявні на сьогодні на фармацевтичному ринку препарати 5-АСК здатні контролювати перебіг виразкового коліту та ХК з ураженням ТК у переважної більшості пацієнтів. Застосування препаратів 5-АСК не обмежується терапією НВК і ХК. Препарат широко застосовується у випадку інших захворювань кишечника, таких як дивертикулярна хвороба ТК, банальні коліти, променеві ураження ободової кишки, а також для лікування такої поширеної хвороби, як синдром подразненого кишечника. Результати дослідження, проведеного у відділенні захворювань кишечника ДУ "Інститут гастроентерології НАМН України" впродовж двох років, показали позиивний ефект 20-денного лікування месаколом неускладненої дивертикулярної хвороби. Месакол у дозі 1600 мг на добу призвів до повного купірування абдомінальної симптоматики у 68,7 % хворих.
  Повний текст PDF - 357.272 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Степанов Ю.
  • Стойкевич М.
  • Сорочан О.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Степанов Ю. М. Застосування препаратів 5-аміносаліцилової кислоти в лікуванні запальних захворювань кишечника / Ю. М. Степанов, М. В. Стойкевич, О. В. Сорочан // Гастроентерологія. - 2016. - № 3. - С. 80-87. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/gastro_2016_3_12.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Степанов Юрій Миронович (медичні науки)
  • Стойкевич Марина Валеріївна (медичні науки)
  • Сорочан Олена Вікторівна (медичні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського