Наукова періодика України Геоінформатика


Якимчук М. А. 
Результати рекогносцирувального обстеження ділянок і площ на сейсмічному профілі TESZ-2021 і в районах буріння пошукових свердловин на шельфах Гамбії, Анголи та Японії / М. А. Якимчук, І. М. Корчагін // Геоінформатика. - 2022. - № 1-2. - С. 44-60. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/geoinf_2022_1-2_4
Наведено результати обстеження в рекогносцирувальному режимі локальної ділянки на сейсмічному профілі на території України, а також оцінювання перспектив отримання комерційних припливів нафти та газу на площах розташування пробурених і проектних свердловин на шельфах Гамбії, Анголи та Японії. Експериментальні дослідження проведено з метою додаткової апробації прямопошукових методів і вдосконалення методичних прийомів їх застосування в геологорозвідувальному процесі на нафту, газ і природний водень, а також при вивченні глибинної будови структурних елементів Землі. Результати частотно-резонансної обробки (ЧРО) фотознімка та спутникового знімка ділянки обстеження на профілі території України засвідчують її перспективність на виявлення покладів вуглеводнів (нафти, конденсату та газу) у розрізі та доцільності проведення у його межах пошукових робіт детального характеру. У північній частині ділянки досліджень інструментальними вимірами локалізовано базальтовий вулканічний комплекс, який є перспективним для пошуків скупчень природного водню в розрізі, а також живої води. У процесі сканування розрізу відгуки на частотах газу (у тому числі й інтенсивні) фіксувалися практично без перерви до 5 км, що може вказувати на наявність у межах обстеженої ділянки глибинного каналу, яким нафта, конденсат і газ мігрують із межі синтезу у верхні горизонти розрізу. На площі у районі м. Васильків інструментальними вимірами підтверджено існування базальтового вулкана з воднем і живою водою, а також виявлено заповнений вапняками вулкан, у якому існують умови для синтезу нафти, конденсату та газу на поверхні 57 км. На ділянці буріння свердловини на шельфі Гамбії показано можливість визначення глибин залягання та потужностей нафтогазоносних пластів із некомерційними обсягами вуглеводнів. Інформативність матеріалів обстеження пошукової площі та локальної ділянки на шельфі Японії підтверджено результатами буріння пошукової свердловини в її межах. На площі обстеженого блока на шельфі Південної Кореї виявлено вулканічний комплекс, заповнений 1 - 6-ю групами осадових порід, в якому існують умови для синтезу нафти, конденсату, газу на межі (поверхні) 57 км. У цілому, результати обстеження локальної ділянки на сейсмічному профілі підтверджують доцільність застосування прямопошукових методів і технологій при виченні глибинної будови локальних ділянок і великих блоків геоелектричними та сейсмічними методами. Апробована мобільна технологія ЧРО супутникових знімків і фотознімків надає можливість наповнювати досліджуваний розріз конкретними породами (осадовими, метаморфічними та магматичними), а також виділяти ділянки на поверхні й інтервали в розрізі, перспективні для пошуків рудних і горючих корисних копалин.
  Повний текст PDF - 1.633 Mb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Якимчук М.
  • Корчагін І.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Якимчук М. А. Результати рекогносцирувального обстеження ділянок і площ на сейсмічному профілі TESZ-2021 і в районах буріння пошукових свердловин на шельфах Гамбії, Анголи та Японії / М. А. Якимчук, І. М. Корчагін // Геоінформатика. - 2022. - № 1-2. - С. 44-60. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/geoinf_2022_1-2_4.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Якимчук Микола Андрійович (1954–) (геологічні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського