Наукова періодика України Геофизический журнал


Рокитянский И. И. 
Исследование электропроводности Луны (итоги и перспективы) / И. И. Рокитянский, А. В. Терешин // Геофизический журнал. - 2010. - Т. 32, № 5. - С. 69-81. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/gfj_2010_32_5_7
Зазначено, що місяць інтенсивно досліджували у 1959 - 1976 рр., коли було побудовано перші геофізичні моделі його надр. Дані місячної сейсмо-, селенології, гравіметрії та топографії чітко вказують на наявність значних неоднорідностей у місячній корі та мантії. Проте, маючи чотири сейсмографи та одиничні магнітометри, вдалось побудувати лише попередні сферично-симетричні 1D моделі сейсмічних швидкостей та питомої електропровідності. Електромагнітне зондування (ЕМЗ) Місяця використовує варіації первинного міжпланетного магнітного поля, яке вимірюють орбітальним магнітометром і вважають вхідним сигналом, а також варіації вторинного магнітного поля струмів, індукованих у провідних шарах Місяця, яке вимірюють на поверхні Місяця та вважають вихідним сигналом. За цими даними обчислюють перехідну характеристику (частотну або імпульсну) надр Місяця - його функцію відклику, за якою розв'язують обернену задачу - знаходження залежності електропровідності від глибини. Досліджено фізичні аспекти ЕМЗ, обговорено його обмеження та головне джерело похибки - різку асиметрію білямісячної плазми на денному та нічному боках Місяця.
  Повний текст PDF - 549.805 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Рокитянский И.
  • Терешин А.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Рокитянский И. И. Исследование электропроводности Луны (итоги и перспективы) / И. И. Рокитянский, А. В. Терешин // Геофизический журнал. - 2010. - Т. 32, № 5. - С. 69-81. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/gfj_2010_32_5_7.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Терешин Артем Валерійович (геологічні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського