Наукова періодика України Гірничий вісник


Астахова Н. В. 
Дослідження впливу активації на властивості наповнювача з залізовмісних мінеральних комплексів / Н. В. Астахова // Гірничий вісник. - 2020. - Вип. 107. - С. 106-111. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/girvi_2020_107_21
Мета дослідження - отримання малоцементного бетону, що має високу швидкість формування фізико-механічних властивостей, шляхом модифікації його структури активованими залізистими цеолітами мінеральними комплексами, які представляють собою систему "FeO - Fe2O3 - SiO2 - CaO - CO2" різного ступеня дисперсності і залізосилікатним лужним колоїдним розчином. Використовувались методи математичного моделювання для дослідження процесів формування структури та фізико-механічних властивостей бетонів, а також стандартні і спеціальні методи дослідження для визначення властивостей наповнювача з залізовмісних мінеральних комплексів та статистичний аналіз для обробки результатів експерименту. Наукова новизна отриманих результатів полягає в тому, що теоретично доведена і експериментально підтверджена можливість модифікації структури бетону шляхом введення до його складу активованих залізистими цеолітами мінеральних комплексів, які представляють собою систему "FeO - Fe2O3 - SiO2 - CaO - CO2" різного ступеня дисперсності, і залізосилікатного лужного колоїдного розчину, що призводить до збільшення ступеня і швидкості гідратації цементу, а також до підвищення його активності. Практична значимість результатів полягає в отриманні наповнювача зі збільшеною гідравлічною активністю, який представляє собою систему "FeO - Fe2O3 - SiO2 - CaO - CO2" різного ступеня дисперсності, активованого силікатами лужного металу, що дозволяє економити цемент та розширює сировинну базу будівельних матеріалів. Результати. Проаналізовані результати дослідження наповнювача з залізовмісних мінеральних комплексів. В якості критерію активуючого впливу наповнювача на властивості цементного каменю використовувалась його гідравлічна активність, яка є однією з найважливіших характеристик якості мінеральних добавок, а також склад новоутворень, які були отримані в процесі його активації. Встановлено, що активація мінеральних комплексів, які представляють собою систему "FeO - Fe2O3 - SiO2 - CO2" силікатами лужного металу призводить до збільшення їх гідравлічної активності за рахунок утворення на їх поверхні мінералів групи цеолітів на основі заліза, що сприяє зв'язуванню гідроксиду кальцію.
  Повний текст PDF - 196.787 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Астахова Н.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Астахова Н. В. Дослідження впливу активації на властивості наповнювача з залізовмісних мінеральних комплексів / Н. В. Астахова // Гірничий вісник. - 2020. - Вип. 107. - С. 106-111. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/girvi_2020_107_21.

      Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського