Наукова періодика України Краєзнавство


Проців О. 
Господарське та культурне значення спортивного рибальства у Галичині ХІХ – початку ХХ ст. / О. Проців // Краєзнавство. - 2016. - № 3-4. - С. 187-201. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/kraeznavstvo_2016_3-4_19
Досліджено історичні аспекти використання вудки для вилову риби в частині законодавчого забезпечення та правозастосування місцевими органами влади Галичини та Другої Речі Посполитої. Висвітлено вплив звичаєвих норм на вилов риби вудкою. Описано рибальські забобони, прислів'я та повір'я. Проілюстровано захоплення Івана Франка любительським виловом риби під час його багаторічного перебування на відпочинку у Криворівні. На основі аналізу історичних джерел виявлено особливості розвитку галузі в окремих країнах, пов'язані з національною культурою, а також психологічні, емоційні, вікові, гендерні особливості, які вмотивовували до заняття цим видом спорту. Описано аргументацію позитивних і негативних сторін заняття спортивним рибальством. Виявлено особливості організації змагань з вилову риби вудкою, фахового поводження з рибальськими снастями серед шанувальників спортивного рибальства, виставок, що представляли досягнення рибальської галузі, рибальські трофеї, риболовні снасті. Проаналізовано літературні джерела щодо методів вилову, етнографії, гуманітарних аспектів. Проведено порівняльний аналіз розвитку галицького спортивного рибальства з іншими державами а саме: Німеччиною, Англією, скандинавськими країнами, США. На основі проведеного дослідження сформульовано висновки.
  Повний текст PDF - 1.478 Mb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Проців О.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Проців О. Господарське та культурне значення спортивного рибальства у Галичині ХІХ – початку ХХ ст. / О. Проців // Краєзнавство. - 2016. - № 3-4. - С. 187-201. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/kraeznavstvo_2016_3-4_19.

      Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського