Наукова періодика України Львівський клінічний вісник


Зубченко С. О. 
Клінічно-лабораторні особливості перебігу хронічної М. Епштейна – І. Барр вірусної інфекції в активній фазі у пацієнтів з алерґічними хворобами / С. О. Зубченко, В. В. Чоп’як // Львівський клінічний вісник. - 2018. - № 4. - С. 14-20. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/lkv_2018_4_5
За неякісної чи зниженої імунної відповіді активація хронічної М. Епштейна - І. Барр вірусної інфекції ініціює різні патологічні порушення, одним із яких є алергія. Мета роботи - дослідити клінічно-лабораторні особливості перебігу хронічної М. Епштейна - І. Барр вірусної інфекції в активній фазі у пацієнтів з алергічними хворобами. У рандомізований спосіб обстежено 298 хворих, яких консультували у Львівському реііональному медичному центрі клінічної імунології та алергології впродовж 2016 - 2017 рр. із попередньою стратифікацією за наявністю у них алергічних симптомів. Усім пацієнтам проведено клінічні, лабораторно-інструментальні, специфічні алергологічні обстеження. Виявлення герпесвірусних інфекцій проводили за допомогою молекулярно-генетичних досліджень. У дослідження було залучено 62 хворих із верифікованими на підставі критеріїв АRIA (2016), GINA (2016 - 2017), уніфікованого клінічного протоколу "Атопічний дерматит" (2016) алергічними хворобами, які інфіковані лише EBV (33 (53,3 %), жінок - 29 (46,7 %) чоловіків віком <$E28,6~symbol С~2,4> року). Кількість хворих на алергічні хвороби становила 20,08 %. Найчастіше верифіковано персистивний алергічний риніт, сенсибілізацію алергенами кліщів домашнього пилу, трав і весняних дерев. Полісенсибілізацію виявлено у 75,80 % осіб, а гіпер-IgE-синдром - у 50,00 %. У 48,38 % пацієнтів із алергічними хворобами діагностовано хронічну М. Епштейна - І. Барр вірусну інфекцію в активній фазі (1-ша група). Клінічні ознаки алергопатології у пацієнтів 1-ї групи виявлялись ринокон'юктивальним, кутанним синдромами (p << 0,05), транзиторним синдромом експіраторної задишки (p << 0,05) та гіпер-IgE-синдромом, причому з вірогідно більшим умістом IgE (p << 0,05) у порівнянні з пацієнтами з хронічною М. Епштейна - І. Барр вірусною інфекцією у латентній фазі (2-га група). У пацієнтів 1-ї групи частіше визначали полісенсибілізацію (p << 0,05) і наявність алергопатології у близьких родичів, що вказує на ймовірність генетичної схильності до алергічних хвороб (p << 0,05). Висновки: результати досліджень, що підтверджують вплив М. Епштейна - І. Барр вірусної інфекції в активній фазі на перебіг алергічних хвороб у дорослих, свідчать про актуальність і перспективність цього напряму досліджень.
  Повний текст PDF - 636.028 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Зубченко С.
  • Чоп’як В.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Зубченко С. О. Клінічно-лабораторні особливості перебігу хронічної М. Епштейна – І. Барр вірусної інфекції в активній фазі у пацієнтів з алерґічними хворобами / С. О. Зубченко, В. В. Чоп’як // Львівський клінічний вісник. - 2018. - № 4. - С. 14-20. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/lkv_2018_4_5.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Зубченко Світлана Олександрівна (медичні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського