Наукова періодика України Український журнал Перинатологія і Педіатрія


Закревський А. М. 
Ультразвуковий моніторинг центральної й церебральної гемодинаміки при терапевтичній корекції артеріальної гіпотензії в недоношених новонароджених / А. М. Закревський, Т. М. Клименко, О. Ю. Карапетян, К. О. Голюк, О. С. Каратай, А. І. Томчук // Перинатология и педиатрия. - 2014. - № 3. - С. 79-81. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/perynatology_2014_3_22
Мета роботи - провести оцінку та виявити закономірності зміни типів центральної та церебральної гемодинаміки у новонароджених з низькою й екстремально низькою масою тіла, які народилися в асфіксії, для ранньої діагностики характеру компенсації порушень центральної гемодинаміки й мозкового кровообігу, своєчасної корекції інфузійної та інотропної терапії. Проаналізовано дані спостережень за 44 недоношеними новонародженими, які перебували на лікуванні в Харківському міському перинатальному центрі. У діагностиці характеру та ступеня внутрішньочерепних ушкоджень, для визначення тактики терапії у хворих використовувалася нейросонографія у 10 стандартних перетинах апаратами LOGIQ-book XP, ULTIMA PRO, РАДМИР. Проведено комплексну оцінку та моніторинг стану кровообігу в магістральних судинах головного мозку, центральної гемодинаміки, у період екстреної корекції об'єму циркулюючої крові та початку інотропної терапії згідно з протоколом первинної реанімації й післяреанімаційної допомоги новонародженим. Оцінено характер кровотоку, Vmax, Vmin, RI у передньомозковій і базилярній артеріях, характер кровотоку й Vmax у вені Галена до введення фізіологічного розчину й початку інотропної терапії, на 10 і 30-й хв лікування гіпотензії. Усі новонароджені вижили та були переведені з відділень інтенсивної терапії. Екстрене відновлення об'єму циркулюючої крові в недоношених новонароджених із низькою та екстремальною низькою масою тіла у разі артеріальної гіпотензії варто проводити меншим обсягом рідини - з розрахунку не більше 5 мл/кг, інотропну терапію треба корегувати із часовим кроком не більше 10 хв. Критерієм ефективності корекції дефіциту об'єму циркулюючої крові фізіологічним розчином є відновлення діастолічної швидкості кровотоку в передньомозковій артерії та підвищення систолічного артеріального тиску. Висновки: у недоношених із низькою та екстремально низькою масою тіла, які народилися в тяжкій асфіксії, ультразвуковий контроль центральної та церебральної гемодинаміки в перші 30 хв у разі корекції артеріальної гіпотензії надає змогу індивідуально підібрати режим інфузійної та інотропної терапії, запобігаючи розвитку небажаних побічних ефектів.
  Повний текст PDF - 90.036 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Закревський А.
  • Клименко Т.
  • Карапетян О.
  • Голюк К.
  • Каратай О.
  • Томчук А.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Закревський А. М. Ультразвуковий моніторинг центральної й церебральної гемодинаміки при терапевтичній корекції артеріальної гіпотензії в недоношених новонароджених / А. М. Закревський, Т. М. Клименко, О. Ю. Карапетян, К. О. Голюк, О. С. Каратай, А. І. Томчук // Перинатология и педиатрия. - 2014. - № 3. - С. 79-81. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/perynatology_2014_3_22.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Закревський Андрій Миколайович (медичні науки)
  • Клименко Тетяна Михайлівна (медичні науки)
  • Карапетян Ольга Юріївна (медичні науки)
  • Голюк Катерина Олегівна (медичні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського