Наукова періодика України Репродуктивна ендокринологія


Кравченко О. В. 
Місцеве лікування неспецифічного вульвовагініту в пубертатному періоді – терапія вибору / О. В. Кравченко // Репродуктивна ендокринологія. - 2016. - № 6. - С. 24-28. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/repe_2016_6_5
Інфекції статевої сфери, зокрема вульвовагініти, займають провідне місце в структурі гінекологічної захворюваності пубертатного періоду. Захворювання жіночих статевих органів у дівчат-підлітків, які виникають ще до першої вагітності, обумовлюють високу частоту ускладнень в пологах, зростання перинатальної захворюваності та смертності. Мета роботи - оцінка ефективності застосування препарату Депантол для лікування неспецифічного вульвовагініту в пубертатному періоді в молоді із сексуально активною поведінкою. Під спостереженням перебувало 30 дівчат у віці 16 - 18 років, які живуть нерегулярним статевим життям. Діагноз неспецифічного вульвовагініту верифікований за даними клініко-лабораторних методів дослідження. Всім пацієнткам призначався препарат Депантол по 1 супозиторію 2 рази на добу протягом 10 днів. Ефективність лікування оцінювали за даними клінічного обстеження до лікування, на 5 і 10 день спостереження, а також за лабораторними даними до лікування та через 1 і 3 місяці після його закінчення. Основною скаргою учасниць дослідження були патологічні виділення з піхви (96,7 %). Свербіж турбував 80 % пацієнток, набряки слизової піхви спостерігалися у 90 % дівчат, гіперемія - у 70 %. Після проведеного лікування свербіж і набряки в ділянці піхви перестали турбувати 100 % пацієнток, однак у 6,7 % випадків збереглися патологічні виділення та гіперемія піхви. Бактеріальне дослідження через місяць після лікування підтвердило ефективність запропонованої терапії у 90 % дівчат. Клінічні і бактеріологічні дослідження через 3 місяці після лікування показали наявність клінічних ознак рецидиву захворювання у 20 % пацієнток, які водночас супроводжувалися позитивними результатами висівів. У порівнянні з даними літератури, де рецидиви спостерігались у 50 % пацієнтів, це є досить хорошим показником. Результати дослідження свідчать, що препарат Депантол є високоефективним по відношенню до основних збудників запального неспецифічного вульвовагініту. Депантол не порушує функціональну активність лактобацил, що сприяє підтримці нормального біоценозу піхви. Місцеве лікування неспецифічного вульвовагініту в сексуально активної молоді до 18 років є ефективним, безпечним і може розглядатися як терапія вибору.
  Повний текст PDF - 465.634 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Кравченко О.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Кравченко О. В. Місцеве лікування неспецифічного вульвовагініту в пубертатному періоді – терапія вибору / О. В. Кравченко // Репродуктивна ендокринологія. - 2016. - № 6. - С. 24-28. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/repe_2016_6_5.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Кравченко Олена Вікторівна (медичні науки)
  • Кравченко Олександр Володимирович (медичні науки)
  • Кравченко Олександр Віталійович (медичні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського