Наукова періодика України Репродуктивна ендокринологія


Корнієнко С. М. 
Оптимізація лікування гіперпластичних процесів ендометрія в пізньому репродуктивному періоді за допомогою гістероскопічної техніки "холодної петлі" / С. М. Корнієнко // Репродуктивна ендокринологія. - 2017. - № 3. - С. 44-49. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/repe_2017_3_6
Підвищена увага клініцистів і дослідників до проблеми гіперпластичних процесів ендометрія обумовлена не тільки неухильним зростанням частоти даної патології, але й високим ризиком її злоякісної трансформації за відсутності лікування. Розглянуто ефективність різних методів видалення гіперплазованого ендометрія в жінок пізнього репродуктивного віку. У проспективне когортне дослідження методом суцільної вибірки була відібрана 321 жінка у віці 35 - 44 роки з гіперпластичними процесами ендометрія. Залежно від способу лікування даної патології пацієнтки були розділені на дві групи: в групу I увійшли 143 жінки, яким після гістероскопічного підтвердження діагнозу було проведено видалення гіперпластичного ендометрія з використанням методики "холодної петлі" і призначена подальша комплексна схема лікування, яка включала терапію синтетичними гестагенами, седативну терапію та застосування препаратів мелатоніну (за наявності розладів сну та гіпомелатонінемії). До групи II увійшли 178 жінок, яким після гістероскопічного підтвердження діагнозу було виконано кюретаж стінок порожнини матки з подальшою гормональною терапією синтетичними гестагенами згідно з клінічним протоколом "Гіперплазія ендометрія" (наказ МОЗ України № 676 від 31.12.2004). За віком, характером менструального циклу, гінекологічним, репродуктивним, соматичним анамнезом та скаргами жінки обох груп суттєво не відрізнялись. Вивчення віддалених результатів лікування патології ендометрія показало, що серед жінок I групи рецидиви гіперпластичних процесів ендометрія спостерігалися в кілька разів рідше (<р~<<~0,05>), а саме: рецидив поліпів ендометрія - в 4,23 разу, рецидив гіперплазії ендометрія - в 2,52 рази, рецидив гіперпластичних процесів ендометрія в цілому - в 3,01 разу. Висновок: видалення гіперпластичного ендометрія методом "холодної петлі" дозволяє значуще знизити число рецидивуючих гіперпластичних процесів ендометрія і знову виявленої внутрішньоматкової патології в порівнянні з вишкрібанням ендометрія.
  Повний текст PDF - 485.302 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Корнієнко С.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Корнієнко С. М. Оптимізація лікування гіперпластичних процесів ендометрія в пізньому репродуктивному періоді за допомогою гістероскопічної техніки "холодної петлі" / С. М. Корнієнко // Репродуктивна ендокринологія. - 2017. - № 3. - С. 44-49. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/repe_2017_3_6.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Корнієнко Світлана Михайлівна (медичні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського