Наукова періодика України Репродуктивна ендокринологія


Чубей Г. В. 
Оптимізація лікування патології шийки матки запального генезу в жінок репродуктивного віку / Г. В. Чубей, А. Г. Корнацька // Репродуктивна ендокринологія. - 2017. - № 4. - С. 73-75. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/repe_2017_4_11
Представлено результати вивчення ефективності використання препарату Депантол у жінок із доброякісними захворюваннями шийки матки запального генезу. Обстежено 30 жінок фертильного віку (від 18 до 40 років) із доброякісними захворюваннями шийки матки. За лабораторними показниками отримані результати порівнювалися з даними 20 здорових невагітних жінок репродуктивного віку, які склали контрольну групу. Методи дослідження включали гінекологічне обстеження, розширену кольпоскопію, цитологічне дослідження зішкрібків з цервікального каналу та поверхні екзоцервікса, бактеріоскопічне, бактеріологічне дослідження, виявлення інфекцій, що передаються статевим шляхом, методом прямої імунофлюоресценції. В усіх жінок із доброякісними захворюваннями шийки матки запального генезу встановлено порушення мікробіоценозу статевих шляхів. Найчастіше бактеріоскопічно виявлявся неспецифічний вагініт. При бактеріологічному дослідженні переважали гриби роду Candida, стафілококи, зокрема епідермальний, стрептококи та ентерококи, в більшості випадків в асоціаціях, до яких входили три та більше мікроорганізми. Крім того, в обстежуваних хворих досить часто виявляли інфекції, що передаються статевим шляхом. Стан місцевого імунітету обстежених жінок вказував на його напруження, що проявлялося підвищенням концентрації імуноглобуліну класу G в цервікальному слизі та значним зниженням рівнів лізоциму. Пацієнтки, в яких виявляли інфекцій, що передаються статевим шляхом, отримували комплексне етіотропне лікування у відповідності до виявленої флори і з дотриманням індивідуального підходу. Одночасно обстежувався і лікувався партнер. Місцеве лікування включало призначення супозиторіїв Депантол двічі на день упродовж 10 днів. В результаті проведення місцевої терапії препаратом Депантол покращилась контамінація статевих шляхів жінок нормальною мікрофлорою, нормалізувались показники висіву умовно-патогенної мікрофлори та грибів роду Candida. Мікробіологічної санації вдалося досягти у 85,2 % обстежених пацієнток. Відзначено нормалізацію показників місцевого імунітету. Через 2 місяці після лікування епітелізація шийки матки відзначалася у 76,7 % пацієнток, що дозволило рекомендувати Депантол для широкого використання в пацієнток із доброякісними захворюваннями шийки матки запального генезу.
  Повний текст PDF - 160.519 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Чубей Г.
  • Корнацька А.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Чубей Г. В. Оптимізація лікування патології шийки матки запального генезу в жінок репродуктивного віку / Г. В. Чубей, А. Г. Корнацька // Репродуктивна ендокринологія. - 2017. - № 4. - С. 73-75. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/repe_2017_4_11.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Чубей Галина Валерівна (медичні науки)
  • Чубей Галина Валеріївна (медичні науки)
  • Корнацька Алла Григорівна (1952–) (медичні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського