Наукова періодика України Репродуктивна ендокринологія


Кондратюк В. К. 
Лікування дисплазій епітелію шийки матки на тлі гіперпроліферативних захворювань тіла матки в жінок репродуктивного віку / В. К. Кондратюк, Н. Є. Горбань, Н. П. Дзісь, А. І. Нарольська // Репродуктивна ендокринологія. - 2017. - № 5. - С. 52-57. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/repe_2017_5_8
Підвищено ефективність лікування диспластичних уражень епітелію шийки матки (ДЕШМ) на тлі гіперпроліферативних захворювань тіла матки (ГЗТМ) в жінок репродуктивного віку шляхом розробки комплексу діагностичних і лікувальних заходів на підставі вивчення клінічних, цитологічних, кольпоскопічних, мікробіологічних, вірусологічних, морфологічних та імуногістохімічних особливостей епітелію шийки матки. Проаналізовані результати лікування 90 жінок репродуктивного віку з ДЕШМ на тлі ГЗТМ. Критерії включення пацієнток у дослідження: CIN I, CIN II, CIN III, лейоміома матки, ендометріоз матки, папіломавіруси. Жінки основної групи (45 пацієнток) отримували розроблений діагностично-лікувальний комплекс. Групу порівняння склали 45 пацієнток, лікування яких проводилось у відповідності до нормативних документів. За умов підтвердження наявності запального процесу органів малого таза учасницям дослідження проводили комплексну протизапальну терапію (антибактеріальну, противірусну) з урахуванням антибіотикограми на тлі імуномодулятора, а також антимікотичну, десенсибілізуючу, гепатопротекторну та ензимотерапію. Зокрема, застосовували імуномодулятор тилорон та місцеве протизапальне лікування. Через 4 тижні після завершення консервативного лікування елімінацію патогенів та нормалізацію мікробіоценозу було підтверджено в 77,8 % пацієнток основної групи та в 64,4 % жінок групи порівняння. В 33,3 % жінок основної групи та 31,1 % групи порівняння була проведена радіохвильова конізація шийки матки. З метою профілактики та лікування інтра- та післяопераційних кровотеч при хірургічному лікуванні ДЕШМ застосовували антифібринолітичний засіб. Для поліпшення регенераторних властивостей та профілактики рецидиву ДЕШМ в післяопераційному періоді застосовували відновне лікування вагінальними супозиторіями, які містять 100 мг декспантенолу та 16 мг хлоргексидину біглюконату. Як відзначають автори дослідження, застосування комплексу діагностичних та лікувальних заходів у жінок репродуктивного віку з ДЕШМ на тлі ГЗТМ сприяло підвищенню ефективності хірургічного лікування ДЕШМ в 1,2 разу, що дало змогу в подальшому безпечно застосовувати гормональне лікування гіперпроліферативної патології тіла матки.
  Повний текст PDF - 1.854 Mb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Кондратюк В.
  • Горбань Н.
  • Дзісь Н.
  • Нарольська А.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Кондратюк В. К. Лікування дисплазій епітелію шийки матки на тлі гіперпроліферативних захворювань тіла матки в жінок репродуктивного віку / В. К. Кондратюк, Н. Є. Горбань, Н. П. Дзісь, А. І. Нарольська // Репродуктивна ендокринологія. - 2017. - № 5. - С. 52-57. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/repe_2017_5_8.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Кондратюк Валентина Костянтинівна (медичні науки)
  • Горбань Наталія Євгенівна (медичні науки)
  • Дзісь Наталія Петрівна (медичні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського