Наукова періодика України Репродуктивна ендокринологія


Hychka M. 
Modern possibilities of preterm birth prediction / M. Hychka, V. O. Beniuk, V. M. Goncharenko, O. A. Dyndar, V. F. Oleshko // Репродуктивна ендокринологія. - 2020. - № 1. - С. 56-59. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/repe_2020_1_11
Мета дослідження - вдосконалення методики прогнозування настання передчасних пологів у вагітних в терміні 24 - 34 тижні. Матеріали і методи. Комплексно обстежено 49 вагітних у терміні гестації 24 - 34 тижні з діагнозом при госпіталізації "загроза передчасних пологів". З метою діагностики стану шийки матки всім вагітним проводилося комплексне трансвагінальне ультразвукове дослідження. Вагітним з укороченням шийки матки << 25 мм проводилося якісне визначення фетального фібронектину у вагінальному секреті. Середній вік обстежених становив 26 - 34 роки і склав у середньому 31,2 +- 0,6 року. Результати дослідження. Наявність клінічно значущих структурних змін в шийці матки виявлено тільки в 21 (42,9 %) вагітної. Середнє значення довжини шийки матки коливалося в межах 16 - 24 мм і в середньому склало 18,2 +- 0,4 мм. Визначення фетального фібронектину виявило позитивний результат у 7 (33,3 %) з 21 вагітної з клінічно значущими структурними змінами шийки матки, яким в подальшому був запропонований максимальний обсяг терапії, спрямованої на пролонгування вагітності. Протягом 10 днів передчасні пологи відбулись у 3 (42,9 %) із 7 вагітних з клінічно значущим укороченням шийки матки і позитивним тестом на фетальний фібронектин в терміні гестації 32 і 34 тижні. У 28 (57,1 %) випадках госпіталізація в акушерський стаціонар виявилася необгрунтованою. Висновок: поєднання комплексної оцінки стану шийки матки та визначення фетального фібронектину у вагінальних виділеннях у вагітних групи ризику передчасних пологів на амбулаторному етапі дозволяє прогнозувати маніфестацію передчасних пологів в критичні терміни, визначити обсяг і спрямованість терапії в умовах акушерського стаціонару. Комбіноване використання цих методів допомагає запобігти необгрунтованій госпіталізації вагітної в акушерський стаціонар і, як результат, обмежити проведення глюкокортикоїдної терапії, профілактувати тривале перебування в стаціонарі і пов'язане з цим інфікування внутрішньолікарняною інфекцією.
  Повний текст PDF - 388.959 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Hychka M.
  • Beniuk V.
  • Goncharenko V.
  • Dyndar O.
  • Oleshko V.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Hychka M. Modern possibilities of preterm birth prediction / M. Hychka, V. O. Beniuk, V. M. Goncharenko, O. A. Dyndar, V. F. Oleshko // Репродуктивна ендокринологія. - 2020. - № 1. - С. 56-59. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/repe_2020_1_11.

      Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського