Наукова періодика України Радіоелектроніка, інформатика, управління


Коробчинський М. В. 
Особливості формування та аналізу контенту інтернет-газети музичних новин / М. В. Коробчинський, Л. Б. Чирун, В. А. Висоцька, Є. О. Кондратьєв // Радіоелектроніка, інформатика, управління. - 2017. - № 4. - С. 139-150. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/riu_2017_4_18
Негативні чинники у формуванні контенту ускладнюють процес пошуку необхідних даних при скануванні різних джерел інформації. Збільшення фізичного обсягу та зміна актуальності/динаміки контентних потоків (систематичне та нерегулярне оновлення) призводить до виникнення дублювання, інформаційного шуму та надмірності результатів пошуку контенту. Охоплення та узагальнення великих динамічних потоків контенту, які безперервно генерують в Інтернет-джерелах, вимагає якісно нових методів/підходів пошуку як контент-моніторинг. Мета роботи - розроблення методу формування та аналізу контенту Інтернет-газети музичних новин для активного залучення постійних користувачів інформаційного ресурсу новин та збільшення цільової аудиторїі. Завданням є розроблення системи для розповсюдження музичних новин з використанням методу контент-моніторингу для формування та анлізу текстового контенту інформаційного ресурсу Інтернет-газети. Вхідною інформацією для контент-моніторингу є текст на природній мові як послідовність символів, вихідна інформація - це таблиці розділів, речень і лексем аналізованого тексту. Контент-моніторинг є програмним засобом автоматизації знаходження важливих складових в потоках контенту. Це змістовний аналіз потоків контенту з метою постійного отримання необхідних якісних/кількісних зрізів на протязі не визначеного наперед проміжку часу. Складовою контент-моніторингу є контентний пошук та контент-аналіз тексту. Контент-аналіз призначений для пошуку контенту в масиві даних за змістовими лінгвістичними одиницями. Одиниця рахунку є кількісною мірою одиниці аналізу, лінгвістичними одиницями. Одиниця рахунку є кількісною мірою одиниці аналізу, що дозволяє реєструвати частоту (регулярність) появи ознаки категорії аналізу в тексті (кількість певних слів або їх поєднань, рядків, друкованих знаків, сторінок, абзаців, авторських аркушів, площа тексту тощо). Розв'язано актуальну задачу дослідження і розроблення методів та засобів опрацювання інформаційних ресурсів інтелектуальної інформаційної систем формування контенту із використання розробленої класифікації, математичного та програмного забезпечення та узагальненої архітектури системи. Обгрунтовано необхідність розроблення методів і засобів опрацювання інформаційних ресурсів в інтелектуальних інформаційних систем формування контенту шляхом удосконалення архітектури системи з метою автоматизації процесів формування, управління та реалізації контенту. Висновки: використання контент-аналізу в моніторингу джерел даних в Інтернет автоматизує процес пошуку найбільш важливих компонент в потоці змісту, у виборі даних з цих джерел. Це усуває дублікати контенту, інформаційний шум, паразитні результати резервування контенту та багато іншого. Цей метод використовується на наступних етапах аналізу змісту для більш точних результатів для створення унікального контенту, який користується попитом.
  Повний текст PDF - 934.298 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Коробчинський М.
  • Чирун Л.
  • Висоцька В.
  • Кондратьєв Є.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Коробчинський М. В. Особливості формування та аналізу контенту інтернет-газети музичних новин / М. В. Коробчинський, Л. Б. Чирун, В. А. Висоцька, Є. О. Кондратьєв // Радіоелектроніка, інформатика, управління. - 2017. - № 4. - С. 139-150. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/riu_2017_4_18.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Коробчинський Максим Володимирович (військові науки)
  • Висоцька Вікторія Анатоліївна (технічні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського