Наукова періодика України Розвідка та розробка нафтових і газових родовищ


Витязь О. Ю. 
Статистичний аналіз відмов бурильних труб груп міцності S-135 / О. Ю. Витязь, Р. С. Грабовський, В. В. Тирлич, Н. Р. Грабовська // Розвідка та розробка нафтових і газових родовищ. - 2022. - № 1. - С. 61-68. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/rrngr_2022_1_6
Описано характерні типи експлуатаційних дефектів, що утворюються на внутрішній або зовнішній поверхні бурильних труб групи міцності S-135. Використано результати технічного діагностування при бурінні свердловинна території Дніпровсько-Донецької газонафтоносної області. Буровим управлінням "Укрбургаз"АТ "Укргазвидобування"у 2018 - 2019 роках була відбракована 81 бурильна труба групи міцноюсті S-135 при бурінні свердловин на глибину від 4000 до 6000 м. Проведено статистичну оцінку експлуатаційних дефектів, виявлених при глибокому бурінні (4000 - 6000 м) свердловин. Визначено потенційно небезпечні ділянки (в зоні висадки бурильної труби та по довжині бурильної колони) враховано тривалість робіт бурильних труб. Рекомендовано під час проведення дефектоскопії труб бурильних колон досліджуваної групи міцності підвищену увагу звертати на ділянки труб групи міцності S-135 від торця муфти чи ніпеля, в межах від 0,45 до 0,57 м. Крім того, враховуючи глибину буріння (Lmax), підвищену увагу при діагностуваннітруб необхідно звернути на відрізки з найбільш ймовірним виникненням дефекту (Lf) по довжині бурильної колони. Для труб групи міцності S-135, враховуючи відносну довжину (Lf/Lmax) бурильної колони, встановлено відрізок в інтервалі від 0,34 до 0,47, на якому існує найбільша ймовірність виникнення експлуатаційного дефекту. Встановлено особливості впливу тривалості бурильних робіт для бурильних труб груп міцності S-135. Зокрема, при тривалому поглибленні бурильними трубами групи міцності S-135 виокремлено три етапи буріння: I етап - припрацювання (від запуску до 2 тис. год.); II етап - стабільної роботи (від 2 до 7 тис. год.); та III етап - пришвидшеного руйнування (від 7 тис. год. і більше), та встановлено що при проведенні дефектоскопії труби особливу увагу звернути на БТ, тривалість експлуатації яких на I-му етапі становить від 602 до 998 год., відповідно на II-му етапі - від 3348 до 5344 год., а на III-му етапі - від 8942 до 10584 год., оскільки в ці періоди існує найбільша ймовірність виникнення недопустимого дефекту.
  Повний текст PDF - 847.998 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Витязь О.
  • Грабовський Р.
  • Тирлич В.
  • Грабовська Н.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Витязь О. Ю. Статистичний аналіз відмов бурильних труб груп міцності S-135 / О. Ю. Витязь, Р. С. Грабовський, В. В. Тирлич, Н. Р. Грабовська // Розвідка та розробка нафтових і газових родовищ. - 2022. - № 1. - С. 61-68. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/rrngr_2022_1_6.

      Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського