Наукова періодика України Сучасні досягнення геодезичної науки та виробництва


Губар Ю. 
Аналіз впливу похибок положення межових знаків, отриманих за допомогою безпілотних літальних апаратів, на вартість нерухомості / Ю. Губар // Сучасні досягнення геодезичної науки та виробництва. - 2019. - Вип. 1. - С. 106-115. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/sdgn_2019_1_22
Мета роботи - дослідження впливу похибок положення межових знаків, отриманих за допомогою безпілотних літальних апаратів (БПЛА), на вартість нерухомості. Аерознімання вже протягом кількох десятиліть є ефективним інструментом для виконання геодезичних робіт, геофізичних досліджень і проведення різних видів моніторингів, однак для оцінювання нерухомості такі методи не застосовують. Сучасні технології створення топографічних і кадастрових планів базуються саме на використанні матеріалів цифрового аерознімання [Бурштинська X., 2013]. Однак собівартість застосування літаків і гелікоптерів для локального великомасштабного знімання на порядок є вищою і тому альтернативним рішенням є використання БПЛА [Галецький В., Глотов В., Колесніченко В., 2012; Глотов В., Церклевич А., Збруцький О., 2016]. БПЛА найчастіше застосовують як дешеву альтернативу традиційного аерознімання з літаків, гелікоптерів, мотодельтапланів і космічного (супутникового) знімання. Окрім значної економічної ефективності (здешевлення у десятки разів), БПЛА мають додаткові переваги, а саме: маловисотність, точковість, мобільність, екологічна чистота польотів [Hubar Yu., 2016]. Роботи з землеустрою здебільшого виконуються безсистемно та без надійного контролю, тому застосовування звичайних геодезичних методів і результатів опрацювання вимірювань не дає змоги отримати необхідну точність координат пунктів, межових знаків і знімальної основи. Все це призводить до виникнення проблем суміщення меж прилеглих ділянок внаслідок використання неякісної кадастрової інформації у базах даних, які формували впродовж значного періоду регіональні центри ДЗК [Глотов В., Смолій К., 2008]. Застосування БПЛА доводить важливість їх для виконання оціночних робіт, що надасть змогу підвищити точність визначення координат меж об'єктів нерухомості та істотно пришвидшить процедуру оцінювання. Встановлено, що для великих населених пунктів точність визначення координат необхідно значно збільшити, адже вартість нерухомості у цих населених пунктах є доволі великою і відповідно похибки у визначенні координат об'єктів нерухомості призводять до похибок у вартості об'єктів нерухомості населеного пункту, що юридично недопустимо і тому для дуже великих міст доцільно виконувати знімання на невеликих висотах і поступово підвищувати точність фотографування місцевості. Доведено важливість застосування БПЛА для оцінювання вартості об'єктів нерухомості, оскільки одержані у результаті виконаних обчислень середні квадратичні похибки у вартості 1 м<^>2 об'єкта нерухомості є меншими за 0,3 % від його загальної вартості. Практична значущість застосування БПЛА зумовлена їхніми додатковими перевагами у порівнянні з традиційними методами знімань, а саме можливістю: отримання надвисокого розрізнення (одиниці та десяті сантиметра) на місцевості; детального знімання невеликих об'єктів і малих ділянок там, де це цілком нерентабельно або технічно неможливо зробити іншими способами, наприклад, в умовах міської забудови.
  Повний текст PDF - 244.685 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Губар Ю.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Губар Ю. Аналіз впливу похибок положення межових знаків, отриманих за допомогою безпілотних літальних апаратів, на вартість нерухомості / Ю. Губар // Сучасні досягнення геодезичної науки та виробництва. - 2019. - Вип. 1. - С. 106-115. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/sdgn_2019_1_22.

      Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського