Наукова періодика України Сімейна медицина. Європейські практики


Матюха Л. Ф. 
Підходи до лікування кашлю при гострому бронхіті в амбулаторних умовах / Л. Ф. Матюха, Т. А. Титова, О. Б. Тиш // Сімейна медицина. - 2020. - № 3. - С. 67-74. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/simmed_2020_3_15
Мета спостереження - визначення терапевтичної ефективності та динаміки клініко-інструментальних показників на тлі комплексного лікування пацієнтів з гострим бронхітом (ГБ) у разі застосування лікарського препарату аскоріл в амбулаторних умовах. За допомогою методу "закритих конвертів" пацієнтів було розподілено на дві групи. Пацієнтам I групи (n = 30) було призначено комбінований препарат аскоріл. Десяти пацієнтам II групи (група порівняння) було призначено комбінований муколітичний препарат, який містив амброксолу гідрохлориду 30 мг та ацетилцистеїну 200 мг. Пацієнти приймали препарати протягом 7 днів. Найбільш вираженою ознакою був кашель, а максимально регресуючими ознаками - біль в грудній клітці під час кашлю (<$E0,72~symbol С~0,21> - I група та 0,56 - II група у гострий період, до 0,00 - у період реконвалесценції в обох групах); хрипи у разі аускультації та утруднення дихання. Визначено, що максимально стійким за шкалою BSS є симптом кашлю (достовірне зменшення показника у I групі з <$E2,84~symbol С~0,11> у гострий період до <$E1,22~symbol С~0,16> у період реконвалесценції, у II групі - з <$E2,67~symbol С~0,15> до <$E1,94~symbol С~0,12> відповідно). На тлі терапії із застосуванням препарату аскоріл реєстрували достовірне зменшення (з <$E9,58~symbol С~0,12> до <$E3,96~symbol С~0,42>; p << 0,001) сумарного бала за шкалою BSS у період реконвалесценції у порівнянні з гострим періодом. Цей показник був суттєво кращий у порівнянні з результатом у II групі - з <$E9,47~symbol С~0,75> до <$E6,05~symbol С~0,56> (p << 0,05). Оцінювання результатів лікування згідно з адаптованою інтегральною шкалою IMOS свідчить про значне покращання стану 20 % та помірне покращання 80 % пацієнтів I групи на третю добу лікування. Водночас у II групі незначне покращання спостерігалось у 60 % пацієнтів, а в 40 % осіб залишалось без змін, що свідчить про більш швидку локалізацію симптомів ГБ на тлі комплексної терапії із застосуванням аскорілу. Вплив аскорілу на кількість нападів кашлю у I групі пацієнтів виявився ефективним, оскільки частота нападів на 8-й день контролю була на 75,92 % меншою у порівнянні з першою добою. Заключення: коротка 7-денна комплексна терапія із застосуванням аскорілу (I група) та препарату, який містить комбінацію амброксолу гідрохлориду та ацетилцистеїну (II група) засвідчила у порівняльному аспекті достовірний вплив препаратів на прояви ГБ (шкала BSS). Водночас зафіксовано більш швидкий вплив на симптом кашлю вже на третю добу у разі застосування препарату аскоріл у порівнянні з іншою групою. Усі компоненти препарату аскоріл справляють синергічну дію, покращують мукоциліарний кліренс, регулюють секрецію бронхіального слизу та його реологічні властивості, знижують надмірний тонус бронхів. У результаті лікування зазначено швидке очищення бронхів від зміненого бронхіального секрету, зменшення або припинення кашлю, покращання бронхіальної прохідності і загального стану пацієнтів.
  Повний текст PDF - 243.67 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Матюха Л.
  • Титова Т.
  • Тиш О.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Матюха Л. Ф. Підходи до лікування кашлю при гострому бронхіті в амбулаторних умовах / Л. Ф. Матюха, Т. А. Титова, О. Б. Тиш // Сімейна медицина. - 2020. - № 3. - С. 67-74. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/simmed_2020_3_15.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Матюха Лариса Федорівна (медичні науки)
  • Титова Тетяна Анатоліївна (медичні науки)
  • Тиш Оріяна Богданівна (медичні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського