Наукова періодика України Надтверді матеріали


Лавріненко В. І. 
Пористість і водопоглинання композитів інструментального призначення як чинники підвищення зносостійкості шліфувальних кругів з НТМ. Повідомлення 1. Абразивні композити з НТМ / В. І. Лавріненко // Надтверді матеріали. - 2019. - № 2. - С. 74-82. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/sm_2019_2_10
Вперше визначено умови використання пористості абразивних композитів з надтвердих матеріалів у процесі водопоглинання. Показано, як змінюються фізико-механічні властивості (твердість, показники міцності, електропровідність) композитів під впливом водопоглинання, визначено час дії такого ефекту та досліджено умови підвищення їх зносостійкості в шліфувальному інструменті.Вперше визначено умови використання пористості абразивних композитів з надтвердих матеріалів у процесі водопоглинання і подальшого заморожування води в композиті. Показано, як змінюються при цьому фізико-механічні властивості (твердість, показники міцності, електропровідність) таких композитів. Досліджено особливості зміни зносостійкості шліфувального інструменту у разі заморожування.Вперше показано, що наявність пористого простору в інструментальних кераміках дозволяє за рахунок водопоглинання впливати на процес алмазної обробки таких керамік, насамперед на покращення їх оброблюваності. Встановлено, що для оксидно-карбідних керамік ефективний термін попереднього просочування водою складає 48 год. Для менш пористих керамік термін просочування збільшується, наприклад, для оксидної кераміки складає 96 год, а для металокераміки - 192 год.
  Повний текст PDF - 743.235 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Лавріненко В.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Лавріненко В. І. Пористість і водопоглинання композитів інструментального призначення як чинники підвищення зносостійкості шліфувальних кругів з НТМ. Повідомлення 1. Абразивні композити з НТМ / В. І. Лавріненко // Надтверді матеріали. - 2019. - № 2. - С. 74-82. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/sm_2019_2_10.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Лавріненко Валерій Іванович (технічні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського